داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
گروه بین المللی بحران؛ پشت پرده تصمیم سازی در وزارت خارجه ایران
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴

چگونه تمامی محورهای دستگاه سیاست خارجی دولت از محتوای برجام، مذاکرات منطقه ای بر سر موضوع یمن، مذاکره با آمریکا برای تبادل زندانیان، پیگیری تصویب لوایح درخواستی FATF، اتخاذ راهبرد صبر و انتظار و در آخر هم عدم واکنش نسبت به فعال سازی مکانیسم ماشه و اجازه دسترسی و بازرسی به آژانس به مکان های مورد نظر همگی دقیقا منطبق بر توصیه های گروه بین المللی بحران است؟

ایزدی: پمپئو یک ماه قبل به شکست فشار حداکثری علیه ایران اذعان کرد
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

کارشناس مسائل آمریکا گفت: وزیر خارجه آمریکا یک ماه قبل در جلسه استماعی در کنگره آمریکا اذعان کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران به اهداف خود نرسیده است.

انفعال مجلس یازدهم در برابر بدعهدی اروپایی ها
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲

سه کشور اروپایی طرف برجام هیچگاه به تعهدات خود ذیل برجام پایبند نبوده اند و از آن سو کاملا در جهت راهبرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران عمل کرده اند. و اینکه مجلس اعلام کند طرح اقدام متقابل و کاهش تعهدات برجامی ایران منوط و مشروط به عدم اجرای تعهدات برجامی از سوی سه کشور اروپایی است، کاملا مضحک و عجیب است!

لاوروف: آمریکا ابزار قانونی برای تحریم ایران ندارد
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد آمریکا ابزار قانونی برای تحریم ایران ندارد و برابر قطعنامه شورای امنیت تحریم‌های تسلیحاتی ایران ۱۸ اکتبر به پایان می‌رسد.

ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا علیه ایران قانونی نیست
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به تحرکات ضدایرانی واشنگتن گفت، تحریم‌های یکجانبه واشنگتن هیچ‌گونه اساس و پایه‌ای در قوانین بین‌الملل ندارد و متجاوزانه و غیرقانونی است.

بولتون: احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شکست خورد
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

سومین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ در پیامی توییتری اذعان کرد که تلاش آمریکا برای کلید زدن مکانیسم ماشه و احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شکست خورد.

چین: توسل آمریکا به مکانیسم ماشه وجاهت قانونی ندارد
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

سخنگوی وزارت خارجه چین ادعا‌های آمریکا برای از سرگیری تحریم‌های بین المللی علیه ایران را فاقد وجاهت قانونی دانست.

چین و روسیه: اقدام آمریکا در فعال‌کردن مکانیسم ماشه قانونی نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱

خبرگزاری رویترز در خبری اختصاصی اعلام کرد: نمایندگان چین و روسیه در سازمان ملل در نامه ای به شورای امنیت تصریح کردند: اقدام آمریکا در فعال‌کردن مکانیسم ماشه غیرقانونی است.

بلومبرگ: آمریگا و متحدانش در بن‌بست مکانیسم ماشه
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

در حالیکه دولت آمریکا بی وقفه بر طبل بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران می‌کوبد، دیگر طرف‌های برجام در اتفاق نظری بی سابقه این ادعا را رد می‌کنند.

ماشه آمریکایی‌ها با باروت خیس فعال شده است
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ادعاهای مقامات آمریکایی برای فعال سازی مکانیسم ماشه نه تنها برای جمهوری اسلامی بلکه برای سایر کشورها نیز هیچ مشروعیتی ندارد.