داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مستضعفین
۴ نکته پیرامون افشاگری های پرویز فتاح
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

باید روشن شود در 40 سال گذشته املاک بنیاد براساس چه ضابطه هایی به چه نهادها و افرادی تعلق گرفته و در صورت بازپس گیری آن املاک چگونه مصرف شده، آیا به مستضعفان رسیده یا سرنوشت دیگری پیدا کرده است؟

بنیاد مستضعفان بانک ندارد ولی مالک ۶۵ درصد از بانک سینا است
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

طبق آخرین گزارش‌های صورت مالی بانک سینا، نزدیک به ۶۵ درصد از مالکیت بانک سینا در اختیار بنیاد مستضعفان قرار دارد و طبق اطلاعات صورت مالی منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ از کل تسهیلات پرداختی بانکی که عمده مالکیت آن در اختیار بنیاد مستضعفان است، فقط ۱/۷ درصد آن قرض‌الحسنه است.

سیاست‌های دولت دولت فقر زاست نه فقر زدا
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹

غلامرضا مصباحی مقدم معتقد است تنها ۲۰ درصد اقتصاد کشور متاثر از عوامل خارجی است و ۸۰ درصد مابقی وابسته به منابع و توانمند‌ی های داخلی کشور است. بنابراین مرتبط کردن مشکلات کشور به تحریم ها ارائه آدرس غلط به جامعه است.

جای خالی صداوسیمای مستضعفین در آمریکا!
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

در این نبرد نابرابر ایران با سلطه آمریکا، چرا نباید صداوسیمای جمهوری اسلامی وارد نبرد رسانه ای بشود و نه صرفا منفعلانه و در نقش توضیح شبهات طرف مقابل، بلکه یک بار هم شده در نقش حمله کننده و فعالانه وارد میدان شود و از شرایط کامل مساعد و عیان پیش آمده استفاده کند تا چهره بزک شده غرب و آمریکا را مفتضح کند.

رئیس اجرائیات شهرداری کرمانشاه بازداشت شد
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه روز شنبه در حاشیه بازدید از محل خانه تخریب شده خانم پناهی در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی هستند که ممکن است نقض قانون کرده باشند و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.

۶ گزاره درباره بایدها و نبایدهای «رزمایش همدلی و مواسات»
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

رزمایش همدلی را نباید منحصر و محدود به پول و امکانات مادی کرد، بلکه هرکسی در هرجایی با هر توانی را باید در این رزمایش مشارکت داد و برایش نقش تعریف کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۵۹ «مستضعفین» را چگونه تعریف کردند؟
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

من میخواهم افسانه پنداری لزوم وابستگی انقلابیون به طبقات پرولتر به قول آقایان و طبقات مستمند و پابرهنه را با این بیان بشکنم؛ این افسانه یک افسانه دروغ است. اینکه گفته میشود انقلابی باید در طبقات مستمند و پابرهنه و کارگر به وجود آمده باشد و رشد کرده باشد، خلاف است.

فیلم: کمک ضدمعیشتی دولت برای محرومان!
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

نسم آنلاین:‌ عاقبت طرح‌های شبانه دولت، در نظر نگرفتن خانواده‌های پرجمعیت و طبقات مستضعف است

مستضعفان، نجات‌بخش فرودستان جهان
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

در چند دهه‌ی گذشته، یک انتقال معنایی مهم درباره‌ی یکی از کلیدواژه‌های مهمّ انقلاب اسلامی رُخ داده است و آن، تغییر و تحریف معنا و مفهوم واژه‌ی «مستضعف» از فضای گفتمان قرآنی آن به یک اصطلاح در حوزه‌ی علوم اجتماعی و اقتصادی متعارف و غربی و به معنای انسانهای فقیر و آسیب‌پذیر و آنها که در طبقات فرودست دهک‌های درآمدی جامعه گنجانده میشوند.

اگه مستضعفین «فقرا» نیستند پس چه کسانی هستند؟
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

امروز رهبر انقلاب در سخنانی تعبیری از مستضعفین به کار بردند که از دید برخی متفاوت از ذهنیت‌ها بود. در این یادداشت به ادبیات «استضعاف و استکبار» یا «مستضعفین و مستکبرین» در دیدگاه امام خمینی می پردازیم.