داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار امید-به-خدا
چرا به مصیبت و بیماری دچار می‌شویم؟
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

حجت الاسلام عباس عربیان گفت: یکی از فلسفه‌های تمام ابتلائات الهی این است که انسان به یاد خدا بیفتد. وقتی که تمام زندگی ما جاده صاف باشد گاهی انسان فراموش می‌کند که در این دنیا خالقی هم وجود دارد.

چرا در زندگی مدام به بن‌بست می‌خوریم؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵

چرا در زندگی مدام به بن بست می‌خوریم؟ از نظر قرآن راه نجات از همه بن‌بست‌های زندگی چیست؟ چطور در شرایط سخت زندگی موفق شویم؟

چه کار کنیم تا در زندگی زمین نخوریم؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

چگونه می‌توان در زندگی شکست نخورد؟ یا اگر شکست خوردیم، امید خود را از دست ندهیم؟ قرآن در سوره بقره راهکار زمین نخوردن در زندگی را به انسان یاد داده است.

در فشار مالی رازقیت خدا چگونه به کمک ما می‌آید؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

رزاق بودن خدا چه معنایی دارد؟ و در بحران‌ها و فشارهای مالی این روزها رزاقیت خداوند چگونه دست ما را می‌گیرد؟

درمان افسردگی و ناامیدی در مشکلات اقتصادی
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

این روزها در اوج مشکلات اقتصادی به سر می‌بریم. حال با وجود گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی چطور می‌توان امید به خدا داشت و به آینده امیدوار بود؟ در ادامه راهکار معنوی حل این مشکل را می‌خوانید.

در اوج مشکلات چطور از رحمت خدا ناامید نشویم؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

در شرایط بحرانی که درگیر کوهی از مشکلات و گرفتاری‌ها در زندگی هستیم، چطور می‌توانیم همچنان به رحمت خداوند امیدوار بمانیم؟ راهکارهای معنوی برای از دست ندادن امید در زندگی چیست؟

ارزش صبر در برابر سختی‌ها از دیدگاه امام علی (ع)
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

امید به خدا و صبر موضوعی است که در بسیاری از آیات و روایات به آن تاکید شده است. در ادامه درباره ارزش صبر در برابر ناملایمات و امید به خدا از دیدگاه امام علی (ع) می‌خوانید.