داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانکداری-اسلامی
طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستورکار مجلس خارج شود
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹

رئیس اتاق ایران در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج طرح بانکداری اسلامی از دستورکار مجلس خبر داد و گفت: قانون بانکداری اسلامی از اهمیت و جایگاه بالایی در اقتصاد برخوردار بوده و نباید در شرایط انتخابات، با عجله و بدون بررسی‌های لازم آن را تصویب کنیم.

وام قرض‌الحسنه به چه کسانی می‌رسد؟
۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ها شرایطی در طرح بانکداری اسلامی که کلیات آن مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفته پیش‌بینی شده است.

طرح بانکداری برای مسائل بنیادین راه حلی ندارد
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

دوستان تدوین‌کننده طرح زحمت کشیدند و باید از زحمات‌شان قدردانی کنیم ولی هنوز مسائل بنیادینی وجود دارد که این طرح به آنها پاسخ نداده است. باید آن ضعف‌های بنیادین و چالش‌های اساسی را که در نظام بانکداری ما حاکم است اصلاح کنیم. اقتصاد ایران حدود ۸۵ درصد بانک‌محور است و اگر این نظام بانکی اصلاح نشود، شاهد گسترش یک نظام اقتصادی در قالب سرمایه‌داری مالی خواهیم بود. به‌طور کلی باید گفت طرح اصلاح نظام بانکی به چالش‌های نظام بانکی پاسخ نداده است. 

کلیات طرح بانکداری اسلامی به تصویب نمایندگان رسید
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

نمایندگان مجلس کلیات طرح بانکداری اسلامی را تصویب کردند.

ایرادات قابل تامل اقتصاددانان به طرح جدید بانکداری
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

اقتصاددانان در دانشگاه علامه طباطبایی زوایای مختلف طرح جدید بانکداری مجلس را ارزیابی کردند و ایرادات و انتقادات زیادی را به آن وارد کردند.

در کل سیستان و بلوچستان فقط یک پمپ گاز CNG وجود دارد!
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیستان و بلوچستان از کمترین امکانات حمل و نقل عمومی برخوردار نیست گفت: مسافت از شمال این استان تا جنوب آن ۱۲۰۰ کیلومتر است و فقط یک پمپ گاز سی ان جی وجود دارد؛ جای تعجب است که سهمیه خودروهای دوگانه سوز در این استان ۳۰ لیتر است.