داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ابراهیم-رزاقی
دولت روحانی رکوردار ورشکست‌کردن کارخانه‌هاست
۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

چرا دولت به تولید کننده کمک نمی کند تا کالای خود را بدون واسطه یا با یک واسطه آن هم دولت با قیمت مناسب تولید کننده و مصرف کننده به بازار برساند؟ چرا دولت بر دلالی مالیات نمی‌بندد؟ آیا تمامی این محورها و فضاهایی که به این قصورها دامن زده را باید گردن آمریکا و کرونا بیاندازیم؟ بله آمریکا دشمن ماست، اما خودمان هم در حق خودمان کم دشمنی نکرده ایم! چرا دولت اقتصاد کشور را به گونه ای مدیریت و برنامه‌ریزی می کند که مردم از همه ی نظام شاکی باشند؟ آیا اینها همه برنامه ریزی شده نیست؟

مسئولان فعلی اجرایی کشور مرد شرایط تحریم نیستند
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

یک استاد اقتصاد با انتقاد از عملکرد بانک های خصوصی گفت: این بانک ها برای دادن حداکثر سود به فعالیت های سوداگرانه روی آوردند که نتیجه اش نابودی تولید است.

فیلم: چرا دو سوم بودجه صرف شرکت‌های ضررده می‌شود؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

نسیم آنلاین: ابراهیم رزاقی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران معتقد است: دو سوم بودجه کل کشور دست شرکت‌های دولتی است. مهمترین دلیل زیان دهی شرکت‌های دولتی، مدیران‌شان هستند. واقعا این شرکت‌های دولتی با این بودجه عظیم چه ثمره‌ای داشته‌اند؟!

کارشناسان چه میگویند/ یارانه معشیتی چه دردی از یک خانواده دوا می‌کند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

نسیم آنلاین: ابراهیم رزاقی، عضو سابق هیات علمی دانشگاه تهران در خصوص یارانه بنزین گفت: اینکه دولت به یک خانواده ۳ نفر، ۱۵۰ تومان یارانه معشیتی می‌دهد، چه دردی از این خانواده دوا می‌کند؟ این کمک معیشتی را باید به تولید داد تا اشتغال ایجاد شود و واردات بی رویه را متوقف کند. این طرح از نظر زمانی  و از نظر اثرگذاری بر اقتصاد و جامعه بسیار ناپخته بوده و افراد را عادت می‌دهد که کار نکنند.

کارشناسان چه می‌گویند/ رزاقی: به مردم حقوق تعلق بگیرد نه صدقه!
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

نسیم آنلاین: دکتر ابراهیم رزاقی در خصوص بایدهای هدفمندی یارانه ها و کنترل قیمت ها چه می‌گوید: