داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سوخت-cng
فروش سی. ان. جی ۵۰ درصد کاهش یافت
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

رییس هیات مدیره انجمن صنفی سی. ان. جی کشور با اشاره به خانه‌نشینی مردم و کاهش رفت و آمد به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: به طور میانگین فروش جایگاه‌های سی. ان. جی از ابتدای اسفند ماه حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

سهمیه LPG خانوارها در قالب کارت بانکی تخصیص داده می‌شود
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش گفت: شرکت ملی پخش اساسا استفاده از LPG را به عنوان سوخت خودرویی قبول ندارد و سیاست کنونی وزارت نفت، توزیع خانگی LPG در کنار صادرات مازاد آن است.

موتورسیکلت‌ها سی ان جی خواهند شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

وزیر نفت گفت به دنبال گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها و طراحی جایگاه‌های کوچک سی ان جی سیار و غیرسیار برای موتورسیکلت‌ها هستیم.

۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه CNG در کشور فعال است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور گفت: برخی از جایگاه‌های CNG بیش از ۱۰ سال است که فعالیت می‌کنند که نیاز به بازسازی دارند.

گازسوز کردن خودروها به کجا رسید؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

سوخت CNG در برابر سوخت بنزین ۵ برابر صرفه جویی دارد و این نوع سوخت کاملا از نظر اقتصادی به صرفه است.

متقاضیان گازسوز کردن خودروها به سامانه NGVI.IR مراجعه کنند
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

اولویت تبدیل خودروها با افرادی است که زودتر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه زودتر درخواست خود را ثبت کنند.

الگوی ترکیه برای کاهش مصرف بنزین
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

با افزایش قیمت بنزین به هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و سهمیه‌بندی بنزین ۱۵۰۰تومانی، یکی از بهترین جایگزین‌های مصرف بنزین، سوخت CNG‌ است؛ الگویی که ترکیه با ورود گاز مایع به سبد سوخت حمل‌و نقل خود، مصرف بنزین را به یک‌دهم ایران رساند.

مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش روزانه ۲ میلیون مترمکعبی مصرف سی‌ان‌جی در کشور هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم مصرف سی‌ان‌جی در کشور با اجرای این طرح به روزانه ۲۴ میلیون مترمکعب برسد.

افت و خیز نصب سی.ان.جی
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

بسیاری از شهروندان پس از سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، تمایل بیشتری به استفاده از سوخت سی.ان.جی و دوگانه‌سوز کردن خودروها پیدا کرده‌اند اما این روند در خراسان جنوبی با افت و اخیزهایی مواجه است.

دست انداز خودروسازان برای استفاده از سوخت CNG
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی کشور گفت: مشکل این است که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته‌اند در تولید خودروی پایه‌ گازسوز و باکیفیت که طراحی محفظه احتراق موتور براساس سوخت گاز با حداقل افت راندمان باشد، موفق عمل کنند.