داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
تعطیلی ۴۰۰ واحد تولید قطعات خودرو
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

دبیر انجمن قطعه سازان خودرو گفت: از ۱۲۰۰ واحد قطعه ساز شناسنامه دار کشور، حدود ۴۰۰ واحد قطعه ساز در حالت نیمه تعطیل یا تعطیل به سر می‌برند.

۱۱۰ هزار خودرو در انتظار تحویل به مشتریان
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

میزان قابل توجهی قطعه و مواد اولیه در گمرکات مانده که باعث شده خودرو‌های ناقص کف کارخانه بیش از اندازه باشند.

آغاز ساخت برخی قطعات وارداتی خودرو
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران گفت: ساخت برخی قطعات وارداتی خودروهای ایرانی آغاز شده و به زودی سهم ۷۰ درصدی تولید داخلی قطعات و لوازم یدکی خودرو به ٩٠ درصد افزایش می‌یابد.

دلیل گرانی قطعات خودرو چیست؟
۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳

قیمت گذاری مواد اولیه با نرخ دلار مشکلات زیادی را برای صنعت قطعات خودرو ایجاد کرده است.

مقصر افزایش تعداد خودروهای ناقص کیست؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و در نتیجه کمبود قطعات را موجب شده است، را عامل افزایش خودروهای ناقص در دو خودروسازی دانسته و معتقد است که بانک مرکزی نه‌تنها یاریگر صنایع در جهش تولید نبوده، بلکه مانع جهش تولید نیز می‌شود

تولید نخستین خودروهای مجهز به گیربکس شش دنده در شهریورماه
۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸

مدیر پروژه پلتفرم ایران خودرو ازتولیدنخستین خودروهای مجهز به گیربکس شش دنده دستی با تکیه بر دانش فنی ایرانی در شهریور ماه خبر داد و گفت: با نصب این گیربکس مصرف سوخت نبست به گیربکس‌های پنج دنده در سرعت‌های بالا حدود 0.6 لیتر کاهش می‌یابد.

تخصیص ٥٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان به تصویب رسید
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

نایب رئیس انجمن سازندگان قطعات خودرو، با بیان اینکه شورای پول و اعتبار تخصیص ٥٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار به خودروسازان را مصوب کرد،گفت:این تسهیلات اواخر بهمن ماه به دست قطعه سازان خواهد رسید.

قطعات پرمصرف خودرو ۱۰ تا ۱۵ درصد گران شد!
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

مشاهدات نشان می‌دهد اقلام پرمصرفی از جمله سرسیلند، واشر سرسیلند، دیسک صفحه کلاج و سایر قطعات پرمصرف شاهد رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت بوده است.

قطعات پژو ۴۰۵ برای سمند و پارس قابل استفاده است
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

در پی اعلام خودروهای جایگزین پژو ۴۰۵ توسط ایران‌خودرو، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: مشکلی برای قطعه‌سازان از بابت توقف تولید پژو ۴۰۵ ایجاد نمی‌شود؛ چراکه قطعات آن برای خودروهای سمند و پژو پارس قابل استفاده خواهد بود.

حدود ۶ نفر واردات قطعات خودرو را در اختیار دارند
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واردات قطعات خودرو در اختیار افراد محدودی و حتی در دست پنج یا ۶ نفر است که این امر فساد و انحصار ایجاد می‌کند.