داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پارلمان-عراق
وعده «الزرفی» برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدیدعراق با اعلام اینکه«سفیر آمریکا به من وعده داده است که تا اواسط سال جاری نیمی ازنیروهای امریکایی ازعراق خارج شوند»قول دادکه خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تکمیل کند.

خروج آمریکا از عراق برابر با پایان داعش است
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

یکی از مسؤولان سازمان الحشدالشعبی با اشاره به روابط نظامیان آمریکایی با داعش، تأکید کرد با خروج این نظامیان ۹۰ درصد هسته‌های خفته داعش نیز از بین خواهد رفت.

حضور حداکثری نمایندگان عراقی در جلسه رای اعتماد به دولت الزرفی
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

یکی از نمایندگان پارلمان عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد، بیش از ۲۰۰ نماینده متعهد شدند در جلسه فوق العاده رأی اعتماد به دولت نخست وزیر مکلف حاضر شده و در رای‌گیری شرکت می‌کنند.

احتمال شکست کابینه عدنان الزرفی در کسب رای اعتماد
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

یکی از نمایندگان پارلمان عراق اعلام کرد، کابینه عدنان الزرفی، مامور تشکیل کابینه دولت عراق به دلیل مخالفت اکثر گروه‌های سیاسی رأی نخواهد آورد.

بیانیه گروه‌های مقاومت عراق علیه اشغالگران آمریکایی
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

هشت گروه وابسته به الحشد الشعبی با انتشار بیانیه‌ای، ضمن رد نامزدی عدنان الزرفی، تأکید کردند که باید نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق خارج شوند.

نماینده عراقی: بغداد اجازه انتقال سفارت آمریکا به عین الاسد را نخواهد داد
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق تأکید کرد که عرف دیپلماتیک این اجازه را به آمریکا نمی‌دهد که سفارت خود را به خارج از بغداد انتقال دهد.

الزرفی: شنبه‌ برنامه‌هایم را به پارلمان ارائه می‌کنم
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸

«عدنان الزرفی» مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه جمعه گفت که روز شنبه برنامه دولت خود را ارائه خواهد داد و به طور رسمی از رئیس پارلمان خواهد خواست تا جلسه رای اعتماد را برگزار کند.

آمریکا به دنبال نخست‌وزیر کردن الزرفی است
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

کریم علیوی هدف اصلی تحرکات اخیر آمریکا در عراق را فشار برای نخست‌وزیر شدن الزرفی دانست و فاش کرد اطلاعات کمیسیون امنیت ملی پارلمان عراق حمایت الزرفی از اغتشاشگران را ثابت می‌کند.

حمایت الزرفی از حشدالشعبی همزمان با افزایش انتقادات از وی
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت جدید عراق امروز همزمان با سفر به استان الانبار در توییتی از الحشد الشعبی حمایت کرد.

نماینده پارلمان: الزرفی را به دلیل مواضع ضعیفش در قبال آمریکا رد می‌کنیم
۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق اعلام کرد که فراکسیون‌های اکثریت(شیعه)٬ عدنان الزرفی را به دلیل مواضعش در قبال ترور رهبران حشد شعبی و اخراج نیروهای آمریکایی رد می‌کنند.