داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پارلمان-عراق
عصائب اهل الحق: با انتخابات زودهنگام موافقیم
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸

سخنگوی فراکسیون «الصادقون» وابسته به جنبش «عصائب اهل الحق» عراق گفت که این فراکسیون موافق برگزاری انتخابات زودهنگام است و با این انتخابات، وزن و عیار احزاب مشخص می‌شود.

الحلبوسی: انتخابات زود برگزار شود
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

رئیس پارلمان عراق خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، زودتر از موعد مقرری شد که نخست‎وزیر این کشور آن را تعیین کرده است.

یک نماینده عراقی در خصوص تحرکات بقایای حزب بعث هشدار داد
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸

یک عضو پارلمان عراق از دستگاه‌های امنیتی عراق خواست با تحرکات برنامه ریزی شده بقایای حزب منحله بعث برای فتنه انگیزی در عراق مقابله کند.

نماینده پارلمان عراق خطاب به سفیر انگلیس: حد خودت را بشناس
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

یک نماینده عراقی در جدال توئیتری خود با سفیر انگلیس پاسخ وی را داد.

پارلمان عراق به الکاظمی هشدار داد
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد، سکوت نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح کشور در قبال نفوذ ترکیه و نقض حاکمیت عراق، پارلمان را مجبور خواهد کرد او را استیضاح کند.

ظریف با الحلبوسی دیدار و راهی اربیل شد
۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آخرین دیدارش با مقامات عراق با رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد و از بغداد راهی اربیل شد تا با مقامات اقلیم کردستان هم دیدار کند.

آمریکا در حال انجام خطرناکترین توطئه علیه عراق است
۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق با اشاره به نقش آمریکا در بی‌ثباتی این کشور، هشدار داد که آمریکا در حال انجام خطرناکترین توطئه علیه عراق است.

الکاظمی استیضاح می‌شود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

نماینده «جریان حکمت ملی» عراق در پارلمان این کشور از دیدار قریب الوقوع با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور و تدوین فهرستی از سوالات برای پرسش از وی خبر داد. در همین حال زمزمه‌هایی از احتمال استیضاح الکاظمی شنیده می‌شود.

درخواست نشست فوق‌العاده پارلمان عراق در واکنش به تجاوزات ترکیه
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «سائرون»، خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان عراق برای تصمیم‌گیری درباره نحوه پاسخ‌گویی به تداوم نقض حاکمیت این کشور از سوی آنکارا شد.

آمریکا یش از برگزاری انتخابات عراق را ترک می‌کند
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

یک نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الفتح از حصول توافق محرمانه بین بغداد و واشنگن درباره زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق خبر داد.