داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
حکایت فرزانگی و جوانمردی
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

دومین فردی که در مقام مرجعیت، در مقابله با نظام اسلامی در سال۸۸ آتش زیادی افروخت، آیت‌الله صانعی بود؛ بطوریکه فتنه‌گران شعار «دو مرجع واقعی، منتظری، صانعی» سر می‌دادند. صانعی علاوه بر مواضع شاذ فقهی‌اش، در روزهای فتنه۸۸، پیام‌های حمایت‌آمیز زیادی برای سران فتنه نگاشت و آنها را به مقاومت در برابر نظام اسلامی تشویق کرد.

به چه دلیل بعد از نمازهای جماعت و نماز جمعه شعار می‌دهند؟
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

به چه دلیل پس از نماز جمعه و جماعت شعار می‌دهند؟ بعضی می‌گویند این شعارها روح معنوی نماز را از بین می‌برند؟ در ادامه پاسخ این شبهه را بخوانید.

فیلم: فرزند شهید سلیمانی: همه سلیمانی‌ها فدای یک تار موی آقا
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

صحبت های فرزند شهید سلیمانی در حاشیه مراسم چهلم سردار دلها: همه سلیمانی‌ها فدای یک تار موی آقا.

شیخ نعیم قاسم: هر کس یار ایران باشد پیروز است
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ملت‌های منطقه با قرار گرفتن در کنار ایران و تحت رهبری ولی فقیه بر همه مشکلات فائق خواهند آمد.

عیب از بلندگو نبود!
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

شیفته و دلباخته حضرت امام بود و برای معرفی آن بزرگوار به این و آن سر از پا نمی‌شناخت. عمیقاً بر این باور بود که هیچ کلمه حساب نشده‌ای از زبان مبارک امام بیرون نمی‌آید و حتی در حرکات دست و چشم حضرتش نیز حکمتی نهفته است.

ولایت ‌فقیه، سلطنت فقیه نیست
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

حبیب‌ رحیم‌پور ازغدی، سردبیر و مجری‌کارشناس برنامۀ زاویه، این سؤال را بیان کرد که هنوز همۀ ظرفیت‌های نظریۀ ولایت فقیه، به‌منزلۀ یک طرح سیاسی، به فعلیت نرسیده است و زوایای نوپدیدی دارد که باید درباره‌اش اندیشید. امروز با التفات به تجربه‌ای که این طرح سیاسی پیشرفته در واقعیت اندوخته است، نقطۀ کانونی‌ و پیشرانی که برای بسط نظری ولایت فقیه باید در نظر گرفت کدام است؛ به‌عبارت دیگر طرح سیاسی ولایت فقیه، اینک از کدام بعد باید بسط نظری یابد و پیش رود.

مشی سیاسی رهبر انقلاب و آیت‌الله سیستانی تفاوتی ندارد
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

حجت‌الاسلام جهان بزرگی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مشرب آیت‌الله سیستانی و رهبر انقلاب در مسائل سیاسی متفاوت نیست، منتهی مقتضیات زمان و مکان در رأی مجتهد موثر است.

اعتراض شرط و امکان ایجاد «جامعه قدسی» است
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

تایید تصمیم سران قوه، باعث انسداد باب نقد نیست که اگر باشد، با همین منطق باید بسیاری از مصوبات قوه مقننه هم همین حکم را داشته باشند حال آن که چنین نیست و خود رهبری صراحتا بر علیه برخی از آن ها حرف زده اند، مثل پرداخت های قانونی اما نجومی

شورایی برای تصمیمات سخت
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲

این روزها به دلیل تصمیمات مهم و موثر شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا شبهات و سؤالات بسیاری درباره این شورا مطرح است که به نظر می‌رسد اکثر آنها از دقت کافی برخوردار نیست.