داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دولت-تدبیر-و-امید
مستند اقتصادی کرونای بنفش
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

جریانات همسو با دولت این روزها در حالی سعی در فرافکنی درباره علت نارضایتی مردم دارند که عملکرد دولت و مجلس همسو با آن طی سال‌های اخیر نتایج خسارت‌بار و سنگینی را بویژه در حوزه اقتصادی متوجه مردم و کشور کرده است.

دولت و مجلس با پول پاشی به دنبال محبوبیت هستند
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

زمانی که در سال ۱۳۹۲ دولت تدبیر و امید بر سر کار آمد انتقادهای فراوانی در خصوص وضعیتی که دولت، ‌اقتصادی را که از دولت قبل تحویل گرفت مطرح بود. تا چندین سال مشکلات به دوش دولت قبل انداخته می‌شد مشاوران و معاونین رییس‌جمهور در پاسخ به آنکه دولت چه کرده است می‌گفتند ما خودرویی را تحویل گرفتیم که در حال سقوط به ته دره بود.

روحانی چرا این روزها عصبانی است؟
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

آیا با توجه به مشکلات مردم، سخنان و گام‌های روحانی در جهت آرامش و تنش‌زدایی از جامعه است؟ یا توازن در استراتژی رفتار او وجود ندارد؟

روحانی: دولت تدبیر و امید اهل گفت و گو و مذاکره سازنده است
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

رئیس جمهور در پیامی با ابراز خرسندی از نقش مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در تقویت جریان گفت و گوی اخلاقی، مستدل، منطقی و اثربخش، تاکید کرد: دولت تدبیر و امید اهل گفت و گو و مذاکره سازنده، به نفع ملت ایران است .

دولت و مجلس به دنبال گسترش مناطق آزاد و ویژه به جای اصلاح ساختار بودجه
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

آنچه از مجلس در شرایط کنونی انتظار می‌رفت، اصلاح ساختار بودجه سال ۹۹ و بررسی کانال‌های گسترش منابع درآمدی دولت بود. گسترش بسیار زیاد مناطق آزاد و ویژه در بحبوحه دغدغه‌های افزایش شدید قیمت بنزین و کاهش منابع درآمدی دولت به جهت کاهش فروش نفت شائبه تصمیم‌گیری انتخاباتی را افزایش می‌دهد و از بی‌تدبیری در برآورد اثر معافیت‌های گسترده مالیاتی در منابع درآمدی دولت و مفسده‌های احتمالی در سوءاستفاده از مشوق‌های مقرراتی حکایت دارد.

باج خواهی اصلاح‌طلبانه
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹

دولت با ایجاد این تلقی که به دلیل تنگناها و فشارهای درون حاکمیت و نداشتن اختیار کافی نمی تواند امور را پیش ببرد به دنبال امتیازگیری و باج خواهی از نظام در حوزه های مختلف و به طور خاص در حوزه مذاکرات است

بدهکارانی که طلبکار شدند؛ فرار به جلوی مقامات دولت بی تدبیر
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

اولین بدهکاران و کسانی که امروز باید پاسخگوی عملکرد خود باشند، جناب جهرمی و تیم همراهش در وزارت ارتباطات است نه اینکه خود را در مقام مدعی و طلبکار قرار بدهند

سرلشکر جعفری: عوامل بی‌تدبیری در اجرای تصمیم بنزینی باید محاکمه شوند
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله گفت: ضمن آنکه برخوردها با فساد، اختلاس و سواستفاده به صورت قاطعانه ادامه یابد، لازم است با سوءتدبیرها، بی توجهی‌ها و سوء مدیریت‌ها هم برخورد قانونی شود.

برباد رفته‌ها؛ از ۱۸ میلیارد دلار تا عزت پاسپورت ایرانی
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

رئیس‌جمهور روز گذشته در سخنرانی خود در جمع مردم یزد بار دیگر درباره ماجرای برباد رفتن ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور صحبت کرد اما باز هم مانند دفعه قبل اطلاعات کاملاً غلطی ارائه داد. تفاوت اظهارات دیروز روحانی در این‌باره با دفعه قبل چاشنی کردن توهین به مطرح کنندگان گزاره برباد رفتن ۱۸میلیارد دلار و تغییر واژه «بر باد رفتن» به «گم کردن» بود. در این گزارش علاوه‌بر این ۱۸میلیارد دلاری که به باد رفت، برباد رفته‌های دیگر در دولت تدبیر و امید‌ اشاره‌ای خواهیم داشت.