داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بندر-الفجیره
ضرر هنگفت اماراتی‌ها از تنش در خلیج فارس
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

این روزها به واسطه تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس مالکان کشتی‌ها تلاش دارند زمان توقف کشتی‌های خود در این منطقه به حداقل برسانند. به همین دلیل خرید سوخت دریایی از پایانه نفتی فجیره امارات کاهش یافته است.

امارات: نگفتیم که ادله کافی برای اتهام‌زنی در حمله به نفتکش‌ها وجود دارد
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

وزیر خارجه امارات با اشاره به ضرورت همکاری برای تنش‌زدایی در منطقه تأکید کرد که جامعه جهانی بایستی برای تأمین امنیت کشتیرانی بین‌المللی و حمل‌نقل انرژی همکاری کند.

حمله مشکوک به نفتکش‌ها؛ دلیلی عیان برای «چرا مذاکره نمی‌کنیم؟»
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان درست هم‌زمان با سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با رهبر انقلاب را می‌توان آخرین تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش یعنی سعودی،‌ امارات و تل‌آویو برای فشار بر ایران و تنش‌زا نشان دادن منطقه در صورت عدم پذیرش مذاکره دانست.

دست صهیونیست‌ها در انفجار‌های الفجیره نمایان است
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

هیثم ابوسعید: رژیم صهیونیستی از طریق متحدان خود در منطقه و جهان برای تحریف حقایق تلاش می کند و به طور مستقیم در انفجارهای «الفجیره» دست دارد.

ادعاهای بولتون درباره «فجیره» قابل اعتماد نیست
۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه گفت مسکو نمی‌تواند به ادعای «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید که ایران را به دست داشتن در انفجارهای اخیر بندر «فجیره» امارات متهم کرده، اعتماد کند.

زمان تغییر رفتار سعودی رسیده است
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

اکنون فرصت آن است که این فرضیه دونالد ترامپ که می‌گوید این حمایت ماست که عربستان و امارات را سرپا نگه داشته است باطل شود. همه باید بدانند که حتی حمایت‌های آمریکا هم قادر نیست حیات این رژیم‌های نامشروع متجاوز را تضمین نماید.

قرمز شدن بورس امارات و عربستان پس از حادثه الفجیره
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

حادثه دو روز پیش چندین نفتکش در بندر فجیره امارات که به گفته وزیر انرژی عربستان دو نفتکش سعودی بزرگ در میان نفتکش‌های آسیب دیده است باعث شد تا بورس امارات و عربستان نزولی شوند.

حادثه الفجیره؛ قیمت نفت را افزایش داد
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

اتفاق مهم دیروز در فجیره که هنوز تمام حاشیه‌ها و زوایای آن علنی و مشخص نشده واکنش‌های مختلف داخلی و بیرونی را به همراه داشت. در این گزارش به مهم‌ترین واکنش‌ها و بازتاب‌ها پرداخته شده است.

موضع ایران در خصوص حوادث الفجیره
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

سخنگوی وزارت خارجه ایران خواهان روشن شدن ابعاد دقیق حوادث پیش آمده برای چند کشتی در دریای عمان شد و نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد.

چرا الفجیره اهمیت دارد؟ آیا تنگه هرمز ارزش راهبردی خود را از دست خواهد داد؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

بزرگ‌نمایی حکام امارات در مسئله خط لوله فجیره و هم‌عرض تنگه هرمز معرفی نمودن آن، بیش از آنکه متکی بر واقعیات موجود باشد حاکی از توسل به حربه تبلیغ و بزرگ‌نمایی دروغین برای کاستن از نقش تنگه هرمز به‌عنوان یک سلاح ژئوپلیتیک در دست جمهوری اسلامی است. ضمن آنکه پخش شایعات امروز از سوی یک رسانه نزدیک به مقاومت و ایران بر چالش کاربردی بندر الفجیره افزوده است.