داغ‌ترین پرونده‌ها:

تشکیل کمیته برای بررسی دلایل افزایش گوشت قرمز

۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
در برخی استان ها قاچاق دام زنده انجام می شود لذا امروز کمیته ای در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد تا موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

عباس تابش امروز در در جمع خبرنگاران در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت:  در برخی استان ها قاچاق دام زنده انجام می شود لذا امروز کمیته ای در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد تا موضوع افزایش قیمت گوشت قرمز  و دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: قیمت گوشت قرمز تابع عرضه و تقاضا است و این کالای مصرفی قیمت گذاری نمی شود. 

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به اینکه مشکل تامین روغن خام به دلیل مشکلات تامین ارز  است، افزود: مقدار زیادی روغن خام در گمرکات موجود است که امیدواریم با تامین ارز مورد نیاز آن این  محصولات از گمرکات ترخیص شود. 

وی با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بازار، بیان داشت: در جلسه امروز موضوع جدیت بانک مرکزی در تامین ارز این محموله های روغن خام وارداتی مورد بررسی قرار گرفت. 

تابش بیان داشت: در حال حاضر کالاهای اساسی به صورت اعتباری از گمرکات ترخیص می شود که امیدواریم با رفع ممنوعیت واردات برنج قیمت این کالا نیز تعدیل شود. 

وی در مورد بهره برداری از سامانه جامع انبارها گفت: از روز شنبه هفته آینده به صورت برخط ورود و خروج کالاها از انبارها کنترل می شود لذا براساس بارنامه هایی که از سامانه راهداری به ما می رسد مراکز پرتردد را شناسایی و براساس حساب کاربری این  انبارها میزان ورودی وخروجی آن ها را رصد می کنیم. 

وی با بیان اینکه هم اکنون 520 هزار مرکز نگهداری کالا در سامانه انبارها موجود است، بیان داشت: بازرسان می توانند به صورت هدفمند  به انبارهایی که از شفافیت لازم برخوردار نیستند مراجعه کنند و در صورت بروز تخلف پرونده به را به تعزیرات ارسال و از احتکار و گران فروشی جلوگیری کنند. 

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
گرانی تورم گوشت قرمز
نظرات