داغ‌ترین پرونده‌ها:

فرود اولین هواپیمای اماراتی در اراضی اشغالی

۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
در پی علنی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو، اولین هواپیمای اماراتی امروز دوشنبه در سرزمین‌های اشغالی به زمین نشست.

اولین هواپیمای اماراتی صبح روز دوشنبه در اراضی اشغالی به زمین نشست.

امارات در راستای عینیت بخشیدن به خیانت خود به آرمان ملت فلسطین، روز دوشنبه یک هواپیمای Boeing ۷۸۷ را راهی اراضی اشغالی کرد. قرار است گروهی از مقامات صنعت گردشگری، آژانس‌های مسافرتی و نمایندگی‌های حمل بار به همراه رسانه‌های صهیونیست به دعوت نمایندگی‌های بخش گردشگری ابوظبی با همین پرواز راهی امارات شوند.

این رخداد در آستانه راه اندازی یک خط پرواز منظم میان اراضی اشغالی و امارات انجام می‌شود. روز یکشنبه وزارت حمل و نقل امارات و رژیم صهیونیستی توافق نامه‌ای را به امضا رساندند که به موجب آن پرواز‌های تجاری میان دو طرف میسر می‌شود. گفته شد که در مرحله اول، حدود ۲۸ پرواز هفتگی بین دو طرف انجام خواهد شد.

دولت‌های عربی امارات و بحرین در خیانتی آشکار به ملت فلسطین ماه گذشته میلادی روابط پیش از این پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند. خیانتی که با واسطه گری رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید منعقد شد. این در حالی است که طرح صلح عربی کشور‌های عربی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را منوط به بازگرداندن سرزمین‌های فلسطین بر اساس مرز‌های سال ۱۹۶۷ و پذیرش یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شرقی از سوی رژیم صهیونیستی می‌داند.

از زمان امضای معاهدات رژیم صهیونیستی با مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴، با واسطه گری آمریکا، امارات و بحرین سومین و چهارمین کشور‌های عربی در صف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
رژیم صهیونیستی امارات بحرین اسرائیل هواپیما
نظرات