داغ‌ترین پرونده‌ها:

اجتماع «نئو نازی‌ها» مقابل دادگاهی دریونان

۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
در پی جنایی دانستن گروهی نئو نازی از سوی دادگاهی در یونان، هواداران این گروه به خیابان‌های آتن آمده و پلیس برای متفرق کردن آن‌ها از گاز اشک آور استفاده کرد.

دادگاهی در یونان روز چهارشنبه «نیکوس میشالولیاکس» را به راه اندازی «سازمان جنایی» و رهبری گروه دیگر هراس و نژادپرست «طلوع طلایی» محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «تلگراف» این گروه به قتل یک خواننده ضد فاشیست متهم شده است و رسیدگی به جرائم این گروه ظرف ۵ سال گذشته یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های تاریخ یونان را رقم زده است.

حامیان این گروه نئو نازی از شب قبل از قرائت حکم دادگاه در مقابل ساختمان آن تجمع کرده و شعارهای تهدید آمیز سر دادند. همچنین صدها نیروی پلیس پایتخت برای مقابله با این معترضان به کار گرفته شدند.

با این حال امروز (چهارشنبه) پس از قرائت حکم دادگاه درخصوص جنایی بودن این سازمان، معترضان با نیروهای پلیس درگیر شدند و نهایتاً پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک‌آور و ماشین آب پاش شد.

پلیس آتن شمار شرکت‌کنندگان در این تجمع را حدود ۱۵ هزار نفر برآورد کرده است. این در حالی است که از سوی دیگر گروه‌های ضد فاشیست نیز در حمایت از حکم دادگاه وارد خیابان‌ها شده‌اند.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
اعتراضات پلیس دادگاه یونان
نظرات