داغ‌ترین پرونده‌ها:

جهانگیری: ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
معاون اول رئیس جمهور گفت: در دوران کرونا نیز به رغم رشد منفی بسیاری از کشورهای دنیا، در حوزه صنعت کشور رشد دو و نیم درصدی را شاهد بودیم.

اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) در مراسم بهره برداری از مرحله دوم کارخانه فولادسازی کاوه جنوب کیش در بندرعباس اظهار داشت: به رغم اینکه تحریم ها، سختی‌های زیادی برای مردم بوجود آورد، ولی ما از دل بحران‌ها فرصتی برای افزایش ظرفیت تولید و توان کشور بدست اوردیم و چرخ اقتصاد کشور را چرخاندیم. جهانگیری: صادرات

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در دوران کرونا نیز به رغم رشد منفی بسیاری از کشورهای دنیا، در حوزه صنعت کشور رشد دو و نیم درصدی را شاهد بودیم.

جهانگیری بیان کرد: آمریکایی‌ها گمان می‌کردند با تحریم نمی‌توانیم نفت و کالاهای غیر نفتی بفروشیم در حالیکه در شرایط تحریم صادرات کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تلاش مسئولان نیز بر صادرات مفید متمرکز است به این شکل که ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگردد، خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید از سال ۹۷ تصمیم گرفتیم کالاهای وارداتی طبقه بندی شوند و ورود کالاهایی که در کشور تولید می‌شوند ممنوع اعلام شد.

جهانگیری عنوان کرد: در سال جهش تواید برای رفع جدی موانع پیش روی تولید، کارگروه رفع موانع جهش تولید در کشور تشکیل شده و دو جلسه نیز تاکنون برگزار شده است.

وی به ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوص نیز اشاره کرد و گفت: برای رونق در اقتصاد کشور نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم و باید فضای اطمینان بخش و مطمعنی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی مهیا کنیم.

معاون اول رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان باید با زبان احترام با مردم ما سخن بگویند و تهدیدات را برنمی تابیم.

«خبرگزاری ایسنا»

اخبار مرتبط
کلید واژه
ارز صادرات صنعت اقتصاد کشور کرونا ویروس
نظرات