داغ‌ترین پرونده‌ها:

ترکیه ۳۰۰ نیرو به مرز آذربایجان اعزام کرد

۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
ترکیه در پی تشدید درگیری‌ها در مرز‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان، ۳۰۰ نیرو به مرز آذربایجان اعزام کرد.

دیده بان حقوق بشر دیروز پنجشنبه اعلام کرد که صد‌ها معارض سوری در هفته گذشته از ترکیه به جمهوری آذربایجان اعزام شدند.

طبق اسناد این مرکز، دولت ترکیه بیش از ۳۰۰ معارض از جناح‌های مختلف مورد حمایت ترکیه به جمهوری آذربایجان منتقل کرده است. بیشتر این معارضان قبلا در منطقه عفرین در شمال غربی حلب ساکن بودند. برخی از این جنگجویان نیز از اعضای تیپ سلطان مراد و جناح الامشات بودند که در شمال غربی سوریه مستقر بودند.

به این افراد گفته شده است که آن‌ها را به آذربایجان می‌برند تا از مرز‌های این کشور در برابر ارمنستان و در ازای دریافت حقوق ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار محافظت کنند.

جناح‌های تحت حمایت ترکیه هیچ بیانیه‌ای در مورد ادعای اعزام صادر نکرده اند. با این وجود، شایعات در مورد اعزام بالقوه این معارضان سوری به آذربایجان، به ویژه پس از درگیری بین نیرو‌های آذربایجان و ارمنستان، از ماه اوت آغاز شد.

ترکیه که متحد نزدیک آذربایجان است، پیش از این نیرو‌های معارض سوری را به منظور کمک به نیرو‌های دولت وفاق ملی (GNA) مستقر در طرابلس در نبردشان علیه به اصطلاح ارتش ملی لیبی (LNA) به لیبی فرستاده بود.

همچنین، به دنبال کشته شدن یک سرباز آذربایجانی در مرز، وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه به مقامات ارمنستان هشدار داد و خواست تا "بازی با آتش" را فوراً متوقف کنند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
ترکیه جمهوری آذربایجان نیروی نظامی
نظرات