داغ‌ترین پرونده‌ها:

ظریف جنگ هیچ برنده‌ای ندارد

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با بیان اینکه ۴۰ سال بعد از تهاجم صدام و علیرغم حمایت جهان از او، ما سرافراز ایستاده‌ایم، عنوان کرد: جنگ هیچ برنده‌ای ندارد و هر کس آغازگرش باشد پایان دهنده‌اش نخواهد بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در پیامی توئیتری نوشت: یاد و خاطره قهرمانان شهید خود را گرامی‌ می‌داریم- ۴۰ سال بعد از تهاجم صدام و آغاز جنگ هشت ساله عراق و ایران. در حالی که جهان از متجاوز حمایت کرد - حتی با تسلیحات شیمیایی - ما سرافراز ایستاده‌ایم.

وی افزود: بیایید به یاد داشته باشیم که:

- ما تنها می‌توانیم بر خودمان اتکا کنیم

- کسانی که آغازگر جنگی باشند، پایان‌دهنده آن نخواهند بود

- جنگ هیچ برنده‌ای ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز (دوشنبه) در ارتباط تصویری با مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس، به انتشار اسناد توافق‌های آمریکا و صدام قبل از آغاز جنگ پرداخته و افزودند: در طول سال‌های جنگ نیز کمک های نظامی، اطلاعاتی و مالی غرب و شرق به رژیم بعثی از طریق امارات، کویت، عربستان و دیگر مسیرها ادامه داشت.

رهبر انقلاب علاوه بر تحریک دشمنان، اوضاع داخلی ایران را نیز در تشجیع صدام به حمله، مؤثر دانستند و افزودند: وضع نامناسب ارتش از لحاظ امکانات و فرماندهی در سال آغاز جنگ، نوپدید بودن سپاه و کمبود شدید امکانات دفاعی، واقعیاتی بود که دشمن از آنها اطلاع داشت و همین مسائل نیز آن را به آغاز جنگ، بیشتر تحریک کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از تشریح چگونگی آغاز جنگ تحمیلی ۸ ساله به بررسی مستند عوامل و نکات مهم دفاع جانانه و پیروزمندانه ملت ایران در مقابل دشمنان پرداختند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
محمد جواد ظریف صدام حسین دفاع مقدس جنگ تحمیلی
نظرات