داغ‌ترین پرونده‌ها:

اگر تحریم ها برداشته شود راه صادرات باز می شود

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: ما در بحث تامین تسلیحات مورد نیاز کشورمان به خارج نیاز نداریم و خودکفا هستیم.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافصای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز دوشنبه ٣١ شهریورماه در حاشیه مراسم گرامیداشت یک میلیون رزمنده و بسیجی دفاع مقدس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره برنامه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحریم های تسلیحاتی آمریکا گفت: برنامه جمهوری اسلامی ایران با گذشته هیچ فرقی نخواهد کرد. ما خودکفا هستیم و اگر تحریم ها برداشته شود راه صادرات باز می شود. ما در بحث تامین تسلیحات مورد نیاز کشورمان به خارج نیاز نداریم و خودکفا هستیم.

وی افزود: برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ایران چند مزیت دارد که نخستین مزیت آن برای ما به دست آوردن یک پیروزی سیاسی است. دومین مورد در رفع تحریم های تسلیحاتی باز شدن دست ایران برای صادرات که در واقع روی آمریکایی ها با این کار کم می شود.

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات ترامپ و پاسخ ایران به این تهدیدات گفت: ترامپ در گذشته امتحان خود را پس داده؛ همچنین در مقابل جمهوری اسلامی ایران هم امتحان خود را پس داده است. آنها این حرف های بی معنی را بارها بیان کرده‌اند؛ مانند گذشته که اعلام کرده بودند قرار است ۵٢ نقطه ایران را بزنند و ما هم دیدیم که چگونه این کار را انجام دادند و آنها مانند گذشته نمی توانند هیچ غلطی کنند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
تحریم صادرات امیرعلی حاجی‌زاده تحریم تسلیحاتی
نظرات