داغ‌ترین پرونده‌ها:

آغاز ساخت برخی قطعات وارداتی خودرو

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران گفت: ساخت برخی قطعات وارداتی خودروهای ایرانی آغاز شده و به زودی سهم ۷۰ درصدی تولید داخلی قطعات و لوازم یدکی خودرو به ٩٠ درصد افزایش می‌یابد.

محمدرضا نجفی‌منش گفت: سه هزارو ٣٠٠ نوع قطعه نظیر قطعات فلزی، پرسی و فنری  برای ساخت خودرو به کار می‌رود که برخی از آن‌ها داخلی و برخی وارداتی بوده و تحریم‌ها موجب شده‌است که قطعه‌سازان بیش از پیش به توان داخلی تکیه کنند.

به گفته وی عمده تولیدکنندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو در استان تهران استقرار دارند و از تکنولوژی روز بهره‌مند هستند تا محصول باکیفیت به بازار عرضه کنند.

جلوگیری از خروج یک تا ۲ میلیارد دلار ارز از کشور 

رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران بیان کرد: اکنون به میزان سه تا ۳.۵ میلیارد دلار قطعه و لوازم یدکی خودرو وارد کشور می‌شود و داخلی‌سازی برخی قطعات خودرو از خروج یک تا دو میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند. 

وی در عین حال افزود: قطعات استاندارد و تجهیزات مورد نیاز دو خودروساز بزرگ کشور طی سه ماه گذشته به کشور وارد و در گمرکات دپو شده‌است.

نجفی‌منش با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو ناقص در ایران‌خودرو و سایپا دپو شده است، ادامه ‌داد:‌ برآورد می‌شود با ترخیص این محموله‌ها بین ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار دستگاه از خودروها به دست مشتریان برسد.

وی بیان کرد: عمده قطعات کسری خودروسازان قطعات الکترونیک است که ساخت داخل ندارد و اکنون در حال ترخیص است.

** داشتن قطعات باکیفیت در صنعت خودروسازی می‌تواند باعث بهره‌وری بیشتر شود و واحدهای تولیدی قطعات خودرو که بیشتر آنها در استان تهران استقرار دارد، برای دستیابی به بالاترین کیفیت سعی دارند تا همیشه خود را بروز نگه دارند و با تکنولوژی روز حرکت کنند.

«خبرگزاری ایرنا»

اخبار مرتبط
کلید واژه
خودرو لوازم یدکی خودروسازان قطعات خودرو
نظرات