داغ‌ترین پرونده‌ها:

«توافق ابراهیم» در مجموعه درسی امارات

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
امارات دو هفته پس از توافق سازش با رژیم صهیونیستی، آشکاری‌سازی خیانت خود به آرمان قدس را به محتوای کتاب‌های درسی خود افزود.

 امارات برای نشان دادن پایبندی تمام قد خود به توافق ننگین سازش با رژیم صهیونیستی، این توافق را به محتوای برنامه درسی و کتاب‌های درسی مطالعات اسلامی خود افزوده است.

موسسه نظارت بر صلح و فرهنگ در آموزش مدارس گزارش داد در این کتاب درسی، که دربرگیرنده برنامه درسی آموزش اخلاقی برای دانش آموزان پایه اول تا ۱۲ است، در سال ۲۰۱۶ وارد کتب درسی امارات شد، توافق ابراهیم تحسین می‌شود و اهمیت ابتکار صلح را در دنیای واقعی مورد تاکید قرار می‌دهد.

یکی از مسئولان موسسه نظارت بر صلح و فرهنگ در آموزش مدارس می‌گوید نکته قابل توجه اینکه کتابی که درباره طرح توافق صلح میان امارات و اسرائیل آموزش می‌دهد، تنها دو هفته پس از این توافق، روی میز دانش آموزان در امارات قرار داشت. در فصل مربوط به توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی، توافق ابراهیم را نشات گرفته از ارزش‌های دین واقعی اسلامی می‌داند که به ایجاد پل‌های همکاری میان دو طرف می‌انجامد.

علاوه بر گنجاندن این توافق در فهرست محتوای درسی امارات، دانش آموزان این کشور مستلزم به ارائه سیمناری در خصوص اهمیت طرح صلح و نقش ویژه کشورشان در دستیابی به صلح هستند.

بنا به گزارش این موسسه، توافق ابراهیم نه تنها به عنوان یک واقعیت در کتاب‌های درسی امارات ارائه شده، بلکه به دانش آموزان این کشور دلایل مذهبی، اخلاقی و ملی برای حمایت از این توافق و بکارگیری تفکر انتقادی در انجام تمرینات مربوط به اهمیت صلح، ارائه شده است.

در روز ۱۳ اوت، رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی ننگین برای عادی‌سازی روابط با میانجی‌گری آمریکا دست پیدا کردند، هر چند که پیش از این نیز ابوظبی و تل‌آویو رابطه مخفی دیپلماتیک با یکدیگر داشتند. امارات اولین کشور خلیج فارس و سومین کشور عربی بوده که تن به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی داده است. پیش از امارات، مصر و اردن هم اقدام به عادی‌سازی روابط کرده بودند.

بحرین دومین کشور عربی است که برای خشنود کردن آمریکا، در توافق با صهیونیست‌ها پا جای پای امارات گذاشت.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
آمریکا رژیم صهیونیستی امارات خیانت توافق توافق ابراهیم
نظرات