داغ‌ترین پرونده‌ها:

عکس: اولین پرواز خیانت برخاست

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
اولین پرواز رسمی از تل‌آویو به ابوظبی در حالی دقایقی پیش از زمین بلند شد که دو هیأت آمریکایی و صهیونیستی حاضر در این پرواز پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه بیانیه‌ای قرائت کردند.

پرواز شماره «اِل‌وای۹۷۱» شرکت صهیونیستی اِل‌عال دقایقی پیش فرودگاه «بن‌گوریون» واقع در تل‌آویو را به مقصد ابوظبی ترک کرد و اولین پرواز رسمی مستقیم از فلسطین اشغالی به امارات عربی متحده نام گرفت.

در این پرواز یک هیأت آمریکایی به سرپرستی «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا به همراه «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، و یک هیأت صهیونیستی به سرپرستی «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی این رژیم حضور دارند.

کوشنر در گفت‌وگو با خبرنگاران پیش از پرواز، گفت: «ما در آستانه سوار شدن به اولین پرواز تاریخی مسافری از اسرائیل به یک کشور [حاشیه] خلیج [فارس] هستیم و امیدواریم این آغازگر یک حرکت تاریخی باشد».

اوبرایان با ادعای اینکه امروز، «روز صلح» رژیم صهیونیستی با امارات است، اظهار داشت: «از نخست‌وزیر [بنیامین] نتیاهو، ولی‌عهد [محمد] بن‌زاید و رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ به‌خاطر رهبری‌شان تشکر می‌کنیم. هر سه شجاعت زیادی برای پذیرش ریسک برای صلح نشان دادند».

بن‌شبت نیز درباره برنامه هیأت صهیونیستی در امارات گفت: «هدف ما رسیدن به برنامه کاری مشترک جهت ارتقای روابط در گستره وسیعی از حوزه‌ها از جمله گردشگری، سلامت و اقتصاد است».

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
رژیم صهیونیستی معامله قرن امارات جرد کوشنر اسرائیل پرواز توافق
نظرات