داغ‌ترین پرونده‌ها:

پالایشگاه ستاره خلیج فارس دستاورد دولت روحانی نیست

۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
هدایت الله خادمی با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس دستاورد دولت نهم و دهم است، گفت: زنگنه به اندازه کل صداوسیما و روزنامه‌های کشور آدم رسانه‌ای استخدام کرده است.

هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در دوره دهم اظهار داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس دستاورد دولت نهم و دهم است. وزیر فعلی نفت توضیح دهد که کدام پروژه پالایشگاهی را در هفت سال گذشته راه‌اندازی کرده است.

وی بیان کرد: من بارها در مجلس قبل اعلام کردم که زنگنه نگران تحریم نیست وگرنه با تداوم خام‌فروشی و بی‌توجهی به پالایشگاه‌سازی بستر اثرگذاری تحریم‌ها را فراهم نمی‌کرد. اگر ما پالایشگاه می‌ساختیم می‌توانستیم نفت خام را به فرآورده تبدیل کنیم و این فرآورده را به کشورهای همسایه بفروشیم اما امروز کشور تک محصولی هستیم که به راحتی ما را تحریم می‌کنند.

هدایت الله خادمی گفت: زنگنه به اندازه کل صداوسیما و روزنامه‌های کشور آدم رسانه‌ای استخدام کرده است هر خبرنگاری هم که علیه وی حرفی می‌زند، بلایی سرش می‌آوردند. واقعیت این است که همه در سطح کشور می‌دانند اکنون چه اتفاقی برای صنعت نفت ایران رخ داده است.

زنگنه زمانی که می‌خواست در قالب لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵، حذف بند مربوط به الزامی شدن استفاده از کارت سوخت به تصویب مجلس برسد، تاکید داشت این سازوکار فسادآور است ولی امروز اجرای دوباره کارت سوخت را به عنوان عملکرد خوبش ارائه می‌دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در دوره دهم افزود: سوال من این است در این چند سالی که سهمیه‌بندی حذف و کارت سوخت بی‌اعتبار شد، به دلیل افزایش بی‌رویه مصرف بنزین و قاچاق چقدر از منابع کشور هدر رفته است؟ ایشان باید در این باره پاسخگو باشد.

«نود اقتصادی»

اخبار مرتبط
کلید واژه
حسن روحانی رسانه بیژن زنگنه پالایشگاه هدایت الله خادمی پالایشگاه ستاره خلیج فارس دولت تدبیر و امید
نظرات