داغ‌ترین پرونده‌ها:

«عصر عاشورا» در میدان فاطمی

۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
عصر عاشورا نام تابلوی معروف استاد «محمود فرشچیان» است که برای نخستین بار اثر حجمی الهام گرفته از آن در مقیاس واقعی ساخته و در میدان فاطمی تهران نصب شد.

معاون امور شهری و محیط زیست شهردار منطقه ۶ با اعلام این خبر گفت: امسال به دلیل بیماری کرونا، مراسم محرم متفاوت برگزار می‌شود. مدیریت شهری منطقه ۶ هم در راستای ایجاد فضاهای عاشورایی و حسینی در معابر اقدام به نصب کتیبه و پرچم کرده و محله‌ها سیاهپوش شده‌اند.

علی رضا علی بخشی ادامه داد: «در راستای سیاست مدیریت شهری تهران مبنی بر فضاسازی شهر متناسب با حال و هوای محرم و نصب المان‌های شهری با موضوع عاشورا، اثر حجمی برگرفته از تابلو عصر عاشورا استاد فرشچیان توسط مازیار رنجبر هنرمند جوان و خلاق ساخته و در میدان فاطمی نصب شد.

به گفته او جنس این المان از کامپوزیت است و در ابعاد واقعی ساخته شده و در اجرای آن تلاش شده تا با امانت داری به جزئیات اثر اصلی توجه شود که این موضوع ویژگی مهم این اثر در مقایسه با برخی کارهای مشابه به شمار می‌رود.

علی بخشی خاطرنشان کرد: این المان در ضلع غربی میدان فاطمی نصب شده است و قطعاً شهروندانی که در این محور تردد می‌کنند با تماشای آن ماجرای ظهر عاشورا در ذهن شأن تداعی می‌شود. در حقیقت با این کار تلاش کردیم فضای شهر عاشورایی شود.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
شهرداری تهران ماه محرم محمود فرشچیان امام حسین (ع) عزاداری عصر عاشورا میدان فاطمی
نظرات