داغ‌ترین پرونده‌ها:

شویگو: ایران شریک راهبردی روسیه است

۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر دفاع روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود ضمن یاد کردن از ایران بعنوان شریک راهبردی روسیه تصریح کرد که همکاری میان دو کشور به طور مکرر در حال گسترش است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز (یکشنبه) در دیدار با سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران تأکید کرد که ارتباطات میان مسکو و تهران را بسیار فشرده توصیف کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، شویگو در دیدار با سرتیپ حاتمی تأکید کرد که همکاری میان روسیه و ایران به طور مداوم در حال گسترش است و به صورت تدریجی از محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا خارج می‌شود.

این مقام دفاعی روسیه با تأکید بر لزوم همکاری دفاعی مسکو و تهران گفت: «ایران شریک راهبردی روسیه است. روابط میان کشورهای ما با سطح بالایی از گفت‌وگوهای سیاسی و درک متقابل شناخته می‌شود. در حال حاضر همکاری میان روسیه و ایران همواره در حال توسعه است».

این مقام دفاعی روسیه با اشاره به شیوع کرونا ادامه داد که علیرغم وضعیت دشوار مربوط به شیوع کرونا، ارتباطات میان مسکو و تهران همچنان «فشرده و متمرکز است».

وی توضیح داد: «وضعیت شیوع و همه‌گیری (کرونا) به تدریج در حال بازگشت به وضعیت عادی است. ما در حال بازگشت به برگزاری رویدادهای مهم چندجانبه هستیم».

شویگو در ادامه تصریح کرد که هیأت ایرانی می‌تواند در رویداد بین‌المللی «ارتش ۲۰۲۰» که از دوم تا هشتم شهریور برگزار می‌شود، با جدیدترین تسلیحات روسیه آشنا شوند.

وی توضیح داد: «امسال، تصمیم گرفتیم که همایش‌های بین‌المللی نظامی-فنی ارتش و بازی‌های بین‌المللی ارتش جهانی را با یکدیگر ترکیب کنیم و هیأت ایرانی می‌تواند با جدیدترین مدل‌های تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه آشنا شود».

پیش از این شویگو اعلام کرده بود که بیش از 25 هزار دستگاه تجهیزات و تسلیحات نظامی در نمایشگاه ارتش 2020 به نمایش گذاشته خواهد شد.

سرتیپ امیر حاتمی روز گذشته (شنبه) در رأس یک هیأت دفاعی و نظامی وارد روسیه شد تا علاوه بر دیدار با مقامات‌ روس از ششمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نظامی-فنی روسیه (ارتش ۲۰۲۰) بازدید کند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
روسیه ایران امیر حاتمی وزیر دفاع سرگئی شویگو
نظرات