داغ‌ترین پرونده‌ها:

جزئیات شهادت مامور پلیس در تعقیب و گزیز

۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
درپی شهادت یکی از ماموران پلیس در عملیات تعقیب و گریز با مجرمان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگاه قضایی خواست تا هرچه سریعتر به این پرونده رسیدگی کند.

سردار حسین رحیمی در مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت حامد ضابط که صبح امروز در ستاد فاتب برگزار شد گفت: این شهید عزیز ما پنج شنبه شب گذشته، ایثارگرانه و مخلصانه و در راه دفاع از نظم و امنیت جامعه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره برای برقراری نظم و امنیت جامعه تلاش می‌کند، گفت: برهم زدن امنیت یکی از برنامه‌های اصلی دشمن در کشورماست. دشمن خود را داعیه‌دار مردم و اقشار مستضعف می‌داند اما به دنبال ایجاد اخلال در نظم از نقطه صفر مرزی تا پایتخت است. دشمنان ما نمی‌دانند که ما با تمام توان و با تمام وجود از نقاط صفر مرزی تا قلب شهرها را حفاظت می‌کنیم و پای تامین امنیت مردم ایستاده‌ایم.

رحیمی شهید «حامد ضابط» را  ماموری وظیفه شناس و فداکار توصیف کرد و گفت: شهید ضابط، حدود یک هفته پیش باید به شهادت می‌رسید، او  سارقی که یک کودک را به گروگان گرفته بود، دستگیر کرد و جان خود را برای حفظ جان آن کودک به خطر انداخت. پنجشنبه شب نیز  او برای دستگیری یک قاچاقچی و مجرم وارد عمل شده بوده که این قاچاقچی که بالغ بر پنج بار به زندان رفته و تحت تعقیب نیز بود، زمانی که عرصه را برخود تنگ دید با سرعت تمام در یک مسیر، دنده عقب آمده و همکاران من را زیر گرفت که متاسفانه منجر به شهادت «حامد ضابط» و مصدومیت یک مامور دیگر شد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد این افراد جری و وقیح‌ شده‌اند، اظهارکرد: از دستگاه قضایی می‌خواهیم که قاطع‌تر با این افراد برخورد کند. متاسفانه در مواردی هزینه جرم و جرایمی که مجرمان مرتکب می‌شود برابر نیست و مجرمین وقیح شده‌اند. این مجرم در حالی که می‌توانست به راحتی فرار کند، با سرعت دنده عقب گرفت و مامور پلیس را به شهادت رساند. البته که ما از این موضوعات نمی‌ترسیم و هیچگاه از مسیر  تامین امنیت مردم و خادمی ملت کوتاه نمی‌آییم.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه شهید ضابط کمتر از شش ماه بود که با مجموعه نیروی انتظامی همکاری داشت، گفت: اما همین شش ماه خدمت او سراسر جانفشانی و خدمت بود.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
نیروی انتظامی شهادت ناجا حسین رحیمی
نظرات