داغ‌ترین پرونده‌ها:

موسوی: رژیم آمریکا باید از شکست‌های مطلق خود درس بگیرد

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رژیم آمریکا باید از شکست‌های مطلق خود درس گرفته و از بی آبرو کردن خود در سازمان ملل دست بردارد.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر و در واکنش به شکست آمریکا در رای گیری مجازی شورای امنیت برای ممانعت از لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران نوشت: جامعه بین‌الملل یک بار دیگر و با صدایی رسا تلاش بی پروا و بی حاصل ایالات متحده آمریکا برای تضعیف اعتبار شورای امنیت سازمان ملل را رد کرد.

وی تاکید کرد: رژیم آمریکا باید از شکست‌های مطلق خود درس گرفته و از بی آبرو کردن خود در سازمان ملل دست بردارد. در غیر این صورت، منزوی خواهد شد، حتی بیشتر از الان.

گفتنی است، سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین صبح امروز در توئیتی دیگر نوشت: در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشد.

وی در توئیت خود تاکید کرد: به‌رغم همه سفرها، فشارها و دوره گردی‌ها، آمریکا توانست فقط یک کشور کوچک را با خود همراه کند. دیشب ‎دیپلماسی فعال ایران در کنار استحکام حقوقی ‎برجام، آمریکا را برای چندمین بار در شورای امنیت شکست داد.

آمریکا پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای را در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رأی گذاشت که در آن خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران برای مدت نامعلومی شده بود. نتیجه این رأی‌گیری که به صورت مجازی برگزار شد، شکستی مفتضحانه برای آمریکا بود، به طوری که ۱۱ عضو شورای امنیت به آن رأی ممتنع داده، دو عضو رأی منفی و فقط آمریکا و جمهوری دومینیکن به ان رأی مثبت دادند.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا سید عباس موسوی سازمان ملل متحد شورای امنیت تحریم تسلیحاتی
نظرات