داغ‌ترین پرونده‌ها:

اخراج آمریکا از منطقه یکی از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام است

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
آیت الله نوری همدانی در پیامی به دومین نشست هم اندیشی احزاب و گروه‌های جبهه مقاومت، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه را از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام دانست.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی به دومین نشست هم‌اندیشی احزاب و گروه‌های مقاومت که از صبح امروز و به صورت مجازی در حال برگزاری است، تاکید کردند: اخراج آمریکا از منطقه یکی از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام خواهد و با بازتولید آموزه‌های وحدت گرایانه مکتب فکری شهید سلیمانی، اصل راهبردی در تقویت جبهۀ مقاومت به شمار می‌آید.

متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین الصلاة والسلام علی سیدنامحمد واله الطاهرین

باسلام وتحیت به آن مجمع محترم وگرامیداشت ایام دهه ولایت وعیدغدیر.

در عصری به سر می‌بریم که قدرت‌های استکباری به صورت مستمر بر آتش اختلاف و تفرقه در جهان اسلام می‌دمند، لیکن مقاومت جهانی نظام‌های عدالت طلبانه با نقش آفرینی بی‌بدیل شهید سلیمانی، میوۀ شیرین نابودی داعش و شکست و اضمحلال حامیان تروریسم در منطقه را چیده است.

پس از پیروزی مقاومت؛ ترامپ که به زعم باطل خود میخواست بازنده جنگ نباشد در صدد برآمد تا با ترور شهید سلیمانی، ماجرای نقش آفرینی مؤثر حاج قاسم در منطقه را در تاریخ دفن کند، لیکن در عمل قافیه را باخت و الان با نفرت عمومی مردم جهان و شعار بین المللی مردم برای خون خواهی سردار سلیمانی مواجه شده است که اخراج حتمی آمریکا از منطقه یکی از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام خواهد بود.

فارغ از این مسأله، باید در چگونگی تداوم اقتدار جریان مقاومت در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی در سال‌های پسا سلیمانی اندیشید و به این مسألۀ راهبردی رهنمون شد که در مقابله فکری و علمی در برابر آمریکا و متحدانش چگونه باید عمل کرد؛ زیرا تداوم پیروزی‌ها و استمرار اقتدار روز افزون جبهۀ مقاومت مقوله‌ای نرم افزاری است و در کنار نوسازی سخت افزاری کشور‌های منطقه باید بر نوسازی علمی و نظری در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی تأکید کرد.

در این میان بازتولید آموزه‌های وحدت گرایانه مکتب فکری شهید سلیمانی، اصل راهبردی در وحدت امت اسلامی، تقویت جبهۀ مقاومت و تسریع مطالبۀ تمدن سازی نوین اسلامی به شمار می‌آید.

در تبیین این مسأله باید گفت وحدت امت اسلامی از جمله عوامل حیاتی شکوفایی تمدن اسلامی است؛ تأمل در نظام معنایی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نشان می‌دهد آن شهید والا مقام خود را فدایی مسلمانان و عموم انسان‌ها می‌دانست و اینگونه سپهبد سلیمانی در طول مبارزات خود علیه داعش، به شاخص و اسطوره‌ای برای امت اسلامی تبدیل گردید.

هم چنین تحقق تمدن سازی نوین اسلامی در گرو مواجهه مثبت و سازنده با جهان متکثر فارغ اقوام، زبان ها، فرهنگ‌ها و مذاهب اسلامی در ممالک اسلامی و دیگر جوامع بشری است، که این اصل نیز در پرتو اصل مهاجرت، در بستر فرهنگ محوری و تعامل گرایی و صلح طلبی شکل می‌گیرد.

شهید سلیمانی به تعبیت از امام خمینی (رحمه الله) که فرمود، «انقلاب ما محدود به ایران نیست» ومبناومنظومه فکری رهبرمعظم انقلاب برای تشکیل جبهۀ بدون مرز حق علیه باطل، ترک وطن کرد، و مرز‌های قومیت، نژاد، ملیت و حتی مذهب را درنوردید و جهان وطنی خود را علاوه بر شیعیان، بر مدار تعاملات میان مذهبی با برادران اهل سنت و حتی پیروان دیگر ادیان الهی به ویژه مسیحیان در منطقه تعریف نمود تا جبهه‌ای بی مرز علیه ظلم و جنایت آمریکا و تروریست‌های تکفیری به منصۀ ظهور رساند.

آری افق معنایی و تمدنی شهید سلیمانی به قومیت، مذهب، ملیت یا مرز‌های خودساخته بشری خاص اختصاص نداشت، بلکه ایصال جهان اسلام و دیگر جوامع بشری به امامت، از طریق ارتباطات دانشی و فقه میان مذهبی، مهمترین شاکلۀ معرفتی این چهرۀ بین المللی مقاومت بود.

در حقیقت مبنای توحیدی سردار سلیمانی در مبارزات ظلم ستیزانه به شدت با عنصر حکمت، امامت، ولایت و فقاهت گره خورده است، لذا بر مبنای آیۀ «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ؛ در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند» دچار خشونت نمی‌شد، بلکه با حکمت و عقلانیت فقهی فضای ضد تقریبی را شکست و اینچنین با اهتمام به جغرافیای فرهنگی وحدت و بازشناسی اشتراکات معرفتی، برای شکل گیری تمدن نوین اسلامی تلاش نمود.

بی تردید شهادت سردار سلیمانی خون تازه‌ای را در رگ‌های مقاومت جاری کرد، لیکن از آن مهمتر، آن مکتب فکری و معرفتی شهید سلیمانی است که جهان بینی باشکوهی از ساختار تمدنی در جهان اسلام رقم زده است و چارچوب جهانی تمدن نوین اسلامی را ترسیم خواهد کرد.
درپایان لازم میدانم از همه برگزارکنندگان این جلسه به ویژه حزب انقلابی و باسابقه مؤتلفه اسلامی و خصوصا جناب آقای بادامچیان تشکر نمایم.

توفیق همگان را ازخداوند متعال مسئلت می‌کنم.

قم مقدسه

حسین نوری همدانی

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

مطابق با ۲۱ ذی الحجه ۱۴۴۱

دومین نشست هم اندیشی احزاب و گروه‌های جبهه مقاومت با هدف ایجاد هماهنگی و تعامل میان گروه‌های سیاسی و جهادی مؤثر در منطقه، هم اندیشی برای تبیین راهکار‌های عملی اخراج آمریکا از منطقه به عنوان هدف مشترک، بررسی راهکار‌های تحقق تمدن نوین اسلامی در سایه همکاری و تعامل جهان اسلام برگزار شد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا عراق ترور قاسم سلیمانی آیت الله نوری همدانی ارتش آمریکا نظامیان آمریکایی ابومهدی المهندس انتقام سخت
نظرات