داغ‌ترین پرونده‌ها:

علی ربیعی روز خبرنگار را تبریک گفت

۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت در پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.

علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت در پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت. 

در پیام تبریک ربیعی آمده است: با صمیمانه‌ترین تبریکها، امروز روز خبرنگار را درحالی گرامی می‌داریم که جامعه روزنامه‌نگاری ایران در پیچیده‌ترین و سخت‌ترین زمان در تاریخ معاصر به سر می‌برد‌.هیچ‌گاه جامعه ایران این چنین در معرض ناآرامی‌های ذهنی قرار نداشته است.

سرمایه‌گذاریهای عظیم رسانه‌ای نظام سلطه با هدف فروپاشی ذهنی  و شکستن مقاومت جامعه، نزاع‌های رسانه‌های غیرمستقل و پرقدرت با ایجاد تخریب‌های روانی بی‌هدف و  بدبینی با مقاصد کوچک سیاسی در داخل، فیک نیوزهای بی‌اصالت، فقدان استراتژی رسانه‌‌های بزرگ ملی و عدم پاسخگویی به نیازهای سرگرمی، خبری و آموزشی و پدید آمدن کوچ ذهنی مخاطبان، نگرانی از واقعیت زندگی معیشتی تحت تاثیر کرونا و تحریم،  فضای روانی شکننده و بغرنجی را به وجود آورده است.

تحریم و گرانی‌های کاغذ و چاپ، بیکاری‌های روزنامه‌نگاران همراه با اقتصاد کرونازده گریبان روزنامه‌نگاری آزاد و مستقل را گرفته است.
با این وصف، در این میان امید به آنانی داریم  که باید با قلم  و خبر، صیانت از دموکراسی، بازتاب صداهای ناشنیده، بازکردن ناکارآمدی و کژرویها همراه با روشنگری و دمیدن روح امید در جامعه، بسیج افکار عمومی، اعتمادزایی برای غلبه بر مشکلات را رقم زنند. این افراد، خبرنگارانی هستند که با دل‌بستگی به میهن ریشه در رسانه‌های آگاهی‌بخش و دلسوز ایران دارند.

من فکر می‌کنم این روزها، روزنه‌های امید برای آگاهی و کنش جمعی و سعادت‌بخش از میان همین جریان روزنامه‌نگاری گشوده می‌شود.

وظیفه ما حفظ معیشت، حرمت و امنیت جامعه روزنامه‌نگاران ایرانی است که امروز مسئولانه ایستاده‌اند.

«خبرگزاری تسنیم»

کلید واژه
علی ربیعی سخنگوی دولت خبرنگار
نظرات