داغ‌ترین پرونده‌ها:

آتش‌سوزی مرگبار در بیمارستان مخصوص کرونای هند

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
به دنبال وقوع آتش‌سوزی بزرگ در بیمارستان بیماران کرونا در احمدآباد هند دست‌کم هشت بیمار کشته شده و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق اعلام مقامات اداره آتش‌نشانی در احمدآباد هند، این آتش‌سوزی حدود ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز (پنج‌شنبه) به وقت محلی به وقوع پیوسته است‌.

هنوز علت وقوع این آتش‌سوزی مشخص نشده است.

به گفته مقامات اداره آتش‌نشانی احمدآباد، هر هشت قربانی شامل پنج مرد و سه زن، بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بودند که در این بیمارستان در ایالت گجرات هند بستری شده بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان تحت درمان بودند.

حدود ۱۲ دستگاه کامیون آتش‌نشانی برای اطفای این حریق به محل آتش‌سوزی اعزام شدند. عملیات اطفای حریق حدود یک ساعت به طول انجامیده و در حال حاضر کارشناسان آتش‌نشانی در تلاش برای تعیین علت دقیق وقوع این حادثه‌اند.

حدود ۵۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان احمدآباد تحت درمان قرار دارند که از این تعداد ۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

بیش از ۳۵ بیمار دیگر این بیمارستان نجات یافته و به بیمارستانی‌ دیگر منتقل شده‌اند.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر هند ضمن ابراز تأسف نسبت به وقوع این حادثه و تسلیت به خانواده‌های قربانیان دستور داده تا به خانواده‌های قربانیان مبلغ ۲۶۷۲ دلار و به زخمی‌های حادثه نیز مبلغ ۶۷۰ دلار پرداخت شود.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
هندوستان بیمارستان آتش سوزی درمان کرونا ویروس
نظرات