داغ‌ترین پرونده‌ها:

دیاب با استعفای وزیر خارجه موافقت کرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
حسان دیاب با استعفای «ناصیف حتی» نخست وزیر این کشور موافقت کرد.

حسان دیاب، نخست وزیر لبنان با استعفای «ناصیف حتی» وزیر خارجه این کشور موافقت کرد.

همچنین پایگاه خبری العین اعلام کرد حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در حال برقراری تماس‌هایی با برخی طرف‌ها به منظور انتخاب یک وزیر جدید به جای اوست.

پیشتر وزیر خارجه مستعفی لبنان پس از ارائه استعفای رسمی خود به نخست وزیر گفته بود: بخاطر نبود اراده در تحقق اصلاحاتی که لبنانی‌ها و جامعه جهانی به دنبال آن هستند، استعفا کردم.

وزیر خارجه مستعفی لبنان گفته بود: معتقدم چشم انداز لبنان که به وسیله آن به وطنی آزاد، مستقل، فعال و تابناک در محیط عربی خود اطمینان می‌بخشید، وجود ندارد.

او افزود: لبنان امروز در سراشیبی قرار گرفته تا به دولتی شکست خورده تبدیل شود.

«ناصیف حتی» گفت: آنچه در روند ساختن دولت لازم است چشم انداز روشن، نیات صادقانه، فرهنگ نهاد‌ها و حاکمیت قانون، پاسخگویی و شفافیت است.

او درباره تصدی پست وزارت خارجه لبنان گفت: در این دولت با این رویکرد که یک کارفرمای واحد به نام لبنان دارم مشارکت کردم، اما در کشورم کارفرمایان و منافع متناقضی را مشاهده کردم.

وزیر خارجه مستعفی لبنان همچنین اعلام امیدواری کرد تا دولت در بسیاری از سیاست‌ها و اقدامات خود تجدید نظر کند.
پیش از این روزنامه لبنانی الاخبار تصمیم آمریکا برای سرنگونی دولت کنونی لبنان و نیز فشار فرانسه را عامل استعفای وزیر خارجه لبنان عنوان کرد.

همچنین به گفته الاخبار، حسان دیاب و جبران باسیل، وزیر خارجه سابق لبنان هم اکنون در تلاشند که از میزان تأثیر استعفای ناصیف حتی به سرعت بکاهند و در همین زمینه نام جایگزین وی نیز بر سر زبان‌ها افتاده و گفته می‌شود، قرار است «شربل وهبی» مشاور پیشین رئیس‌جمهور لبنان، جایگزین وی شود.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
لبنان استعفا وزیر خارجه حسان دیاب ناصیف حتی
نظرات