داغ‌ترین پرونده‌ها:

نمکی: اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام، ستودنی است

۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر بهداشت، به تشریح دستاوردهای کنترل ویروس کرونا در فاز اول شیوع این بیماری در کشور پرداخت و گفت: در کمتر از ۵۰ روز توانستیم مرگ های روزانه را به حدود ۳۰ فوتی برسانیم.

سعید نمکی، صبح یکشنبه در جلسه با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) که در محل ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: اقدامات این ستاد در مناطق کمتر برخوردار، ستودنی است.

وی با اشاره به تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) توانسته با حمایت رهبری که همواره سفارش و توصیه اکید برای رسیدگی به محرومان را دارند، گام های موثری در جهت کمک به محرومان بردارد.

وزیر بهداشت در ادامه به حمایت های این ستاد از وزارت بهداشت در روزهای شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در روزهای اول هجمه کرونا، برای ما سخت و نفس گیر بود و ما همواره دوستانی که ما را حمایت کردند، یادمان نمی رود و در ذهن تاریخ باقی خواهد ماند.

نمکی افزود: حمایت های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای من عامل دلگرم کننده ای بود و اینکه در تامین مایحتاج مورد نیاز بیمارستان ها، وزارت بهداشت را حمایت کردند، جای تقدیر و سپاس دارد.

وی ادامه داد: حمایت های ستاد باعث شد در روزهای کرونایی از وارد کننده تجهیزات پزشکی، به تولید کننده و صادر کننده اقلام پزشکی روزهای کرونایی تبدیل شویم و قطعا یکی از اضلاع خلق این حماسه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بود.

وزیر بهداشت افزود: گرچه شاهد خیز جدید بیماری هستیم، اما نکته ای که نباید فراموش کرد این است که با حمایت های دوستان، توانستیم آمار مرگ های کرونایی را به حدود ۵۰ مرگ در روز برسانیم.

نمکی، فعالیت سامانه ۴۰۳۰ را یکی دیگر از دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حمایت از وزارت بهداشت و کنترل بیماری کرونا دانست.

«خبرگزاری ایسنا»

اخبار مرتبط
کلید واژه
سعید نمکی وزیر بهداشت وزارت بهداشت ستاد اجرایی فرمان امام کرونا ویروس
نظرات