داغ‌ترین پرونده‌ها:

هر کاری برای آموزش و پرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم است

۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر کشور گفت: آموزش و پرورش در زمره بخش‌های خدمت رسانی است که همه ملت ایران از آن بهره‌مند می‌شوند و هر امکان و کمکی به آموزش و پرورش کشور برابر با کمک به کل ملت ایران است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پس از پایان نشست گفت‌وگوی هفته که در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج این نشست گفت: به لطف وزیر آموزش و پرورش توفیق حضور در جمع معاونان این وزارتخانه و بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران آموزش و پرورش را در سراسر کشور داشتیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این نشست شنونده مباحث و اظهارات مطرح شده از سوی مدیران و معاونین وزارت آموزش و پرورش بودم، گفت: بنده به عنوان وزیر کشور به همراه معاونینم ضمن پاسخگویی به سوالات و مسائل طرح شده در این نشست، کار‌ها و اقداماتی که می‌توانیم انجام دهیم را شرح دادیم.

رحمانی فضلی در ادامه تصریح کرد: وزارت کشور با توجه به مجموعه وظایف حاکمیتی که در اقصی نقاط کشور دارد، در حوزه هماهنگی و خدمت رسانی به سایر دستگاه‌ها نقش میان بخشی داشته وبا توجه به اهمیت آموزش و پرورش برگزاری این نشست بسیار مهم بود.

وزیر کشور با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور و توافقی که برای اصلاح آن وجود دارد، گفت: امیدواریم بر اساس این تفاهم نامه، بتوانیم ظرفیت‌هایی که در اختیار وزارت کشور و سازمان‌های تابعه مانند شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین شورای اجتماعی و دستگاه‌های عضو آن است یا ظرفیت‌های در اختیار بقیه دستگاه‌های اجرایی و همچنین ظرفیت‌های در اختیار مردم در قالب خیران را در اختیار آموزش و پرورش و در اصل همه مردم عزیز قرار دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه هر کاری برای آموزش و پرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم انجام شده است، گفت: آموزش و پرورش در زمره بخش‌های خدمت رسانی است که همه ملت ایران از آن بهره‌مند می‌شوند و هر امکان و کمکی به آموزش و پرورش کشور برابر با کمک به کل ملت ایران است.

رحمانی فضلی عنوان کرد: تغییر کاربری مدارس، فروش املاک آموزش و پرورش و مدارس، صدور پروانه، ارائه برخی از خدمات به مدارس، مشارکت خیران در ساخت مدارس و عوارضی که شهرداری‌ها بایستی به آموزش و پرورش پرداخت کنند، از جمله مشکلات مطرح شده در این نشست بود که توضیحاتی از سوی معاونین وزارت کشور درخصوص ظرفیت‌های قانونی و نحوه استفاده از آن برای تسهیل رفع این مشکلات ارائه شد.

او گفت: مقرر شد تمامی موارد مطروحه در نشست امروز، در قالب صورتجلسه‌ای تنظیم شود که ما بتوانیم به همه مسئولان ذیربط ابلاغ کنیم تا ان شاالله از آن بهره‌مند شوند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی آموزش و پرورش مردم
نظرات