داغ‌ترین پرونده‌ها:

سهمیه بنزین کدام خودروها دیشب واریز نشد؟

۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سهمیه بنزین برخی از خودرو‌های شخصی، دیشب در کارت سوخت تعدادی از مالکان خودرو شارژ نشد.

برخی از خودرو‌های شخصی به علت استفاده نکردن از سهمیه بنزین ماهانه ۶۰ لیتری خود از ابتدای سهمیه بندی بنزین تاکنون و با توجه به اینکه امکان ذخیره سازی بیش از ۹ ماه سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت وجود ندارد، سهمیه مرداد ماه را دریافت نکردند.

همزمان با فرارسیدن دومین ماه فصل تابستان برخی خودرو‌های شخصی سهمیه جدید ۶۰ لیتری بنزین را دریافت نکردند و این موضوع به سقف ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت باز می گردد.

این در حالی است که سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت شخصی برای مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش این ویروس، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، پایان فروردین ماه در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت عدم استفاده حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

بنابر این مصوبه، سقف ذخیره سازی بنزین در کارت‌های سوخت خودرو‌های شخصی تا ۹ ماه افزایش یافت، به این معنا که اگر فردی سهمیه بنزین خود را از ابتدای سهمیه بندی (۲۴ آبان ماه ۹۸) استفاده نکرده باشد، نهایتا تا سقف ۵۴۰ لیتر (برابر با ۹ سهمیه ۶۰ لیتری) ظرفیت ذخیره سازی دارد.

از این رو برای کسانی که از سهمیه بنزین ۶۰ لیتری ماهانه خود تاکنون استفاده نکرده‌اند، تنها تا تیرماه سهمیه جدید سوخت در کارت‌های آن‌ها قابلیت شارژ داشته و این افراد سهمیه بنزین مرداد ماه را دریافت نخواهند کرد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
بنزین کارت سوخت سوخت سهمیه بندی بنزین کرونا ویروس
نظرات