داغ‌ترین پرونده‌ها:

ظریف با رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفتگو کرد

۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر خارجه کشورمان که در عراق حضور دارد دقایقی پیش با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفتگو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور رایزنی با مقامات عراقی و در رأس هیأتی امروز به بغداد سفر کرد در ادامه رایزنی‌ها و دیدارهایش با «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

همکاری و هم افزایی دو کشور در پیگیری حقوقی ترور سرداران مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس محور اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود.

وزیر امور خارجه ایران پیش از این با وزیر خارجه، نخست‌وزیر، رئیس جمهور، رئیس ائتلاف فتح و رئیس جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی نیز دیدار کند و بعدازظهر امروز نیز به دعوت نیچروان بارزانی به اقلیم کردستان عراق سفر خواهد کرد.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی، علیرضا عنایتی دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.

وزیر خارجه و هیأت همراه در بدو ورود به عراق با حضور در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و فاتحه قرائت کردند.

سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه به همراه ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و همراهانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در پی اقدام تروریستی رژیم آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
محمد جواد ظریف عراق ایران ترور قاسم سلیمانی شهادت مقاومت وزیر خارجه ابومهدی المهندس
نظرات