داغ‌ترین پرونده‌ها:

موضوع دیدار الکاظمی با ظریف چه بود؟

۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نخست وزیر عراق امروز در گفت‌وگو با وزیر خارجه ایران بر اهمیت توسعه و شکوفایی روابط عراق و ایران تاکید کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق، امروز (یک‌شنبه - ۱۹ ژوئیه) پس از دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با «مصطفی الکاظمی»، درباره جزئیات این دیدار بیانیه صادر کرد.

به نوشته پایگاه خبری «ناس» در این بیانیه آمده است: نخست‌وزیر عراق امروز از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و هیأت همراه او استقبال کرد و درباره روابط دوجانبه و مسائل مهم مشترک در زمینه‌های مختلف با هیأت ایرانی رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، ظریف در این دیدار تاکید کرد که ایران به سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر عراق به تهران به چشم آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور می‌نگرد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است: الکاظمی در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه میان عراق و ایران، توسعه و شکوفایی آن در زمینه‌های مختلف در راستای منافع دو ملت و اقدام مشترک برای حمایت از امنیت منطقه و ثبات آن تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، نخست‌وزیر عراق افزود: عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند که این امر بر تمامی ملت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت و ثبات و رفاه و توسعه بیشتری را برای آنها به همراه دارد.

در این بیانیه آمده است: ظریف نیز گفت که ایران در انتظار ورود به مرحله جدید و مثبت از روابط با عراق و حرکت به سوی فعالسازی توافق‌نامه‌های میان دو کشور در بخش‌های مختلف است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران صبح امروز (یک‌شنبه) در رأس یک هیأت سیاسی راهی بغداد شد و قرار است پس از دیدار با مقامات ارشد عراقی در پایتخت به دعوت «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عازم اربیل شود.

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز قرار است دو روز دیگر(سه‌شنبه)، در پاسخ به دعوت حسن روحانی به ایران سفر کند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
محمد جواد ظریف عراق ایران نخست وزیر وزیر خارجه مصطفی الکاظمی
نظرات