داغ‌ترین پرونده‌ها:

ارتش یونان در حالت آماده‌ باش قرار گرفت

۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
فرمانده نیروهای مسلح یونان از آماده باش کامل قوای این کشور با توجه به شرایط منطقه و تهدید محتمل از جانب ترکیه خبر داد.

فرمانده نیروهای مسلح یونان از آماده باش کامل قوای این کشور با توجه به شرایط منطقه و تهدید محتمل از جانب ترکیه خبر داد.

به نوشته وبگاه «گریگ سیتی تایمز» ژنرال «کنستانتیوس فلوروس» فرمانده نیروهای مسلح یونان با اشاره به تهدیدها از جانب ترکیه به ویژه در هفته های اخیر گفت: «نیروهای مسلح یونان در بالاترین سطح ممکن  در حالت آماده باش قرار دارند و آماده برآورده کردن الزامات تعیین شده با احساس وظیفه ای حاکم بر کلیه پرسنل نیروهای مسلح هستند تا  تمامیت ارضی و استقلال ملی یونان را تامین کنند.»

وی در ادامه گفت: «ما با چالشهایی در دریای اژه و هم در منطقه وسیع همراه با یک عامل بی ثبات کننده مواجه هستیم  که اکنون نه تنها یونان  را تهدید می کند بلکه سالهاست  که در جنوب شرقی مدیترانه شکل گرفته است. این موضوعی است که نیروهای مسلح یونان، در صورت تهدید قصد پاسخگویی به آن را دارند. خطوط قرمز نیز توسط رهبری سیاسی و نظامی یونان تعریف شده است.»

نیروی هوایی یونان چندی قبل فیلمی از رهگیری و تقابل یک جنگنده خود با یک جنگنده «اف-16» نیروی هوایی ارتش ترکیه را منتشر کرد که طی آن یک فروند جنگنده «میراژ-2000» این کشور یک فروند جنگنده اف-16 نیروی هوایی ترکیه را رهگیری می کند. یونان و ترکیه بارها از نقض مکرر مرزهای هوایی خود  از سوی جنگنده های دو طرف خبر داده اند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
ترکیه ارتش یونان آماده‌ باش
نظرات