داغ‌ترین پرونده‌ها:

واکنش مثبت واکسن روسی به آزمایش‌های بالینی

۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های انجام گرفته نشان داد که واکسن کرونا که توسط محققان این کشور در حال طی مراحل نهایی است کاملا ایمن و مقاوم است.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد، واکسن کرونای این کشور که در کلینیک درمانی «بوردنکو مین» متعلق به ارتش تست شده است ایمن و مقاوم است. 

این وزارتخانه همچنین گفته که براساس اطلاعات در دسترس و بر پایه تحقیقات ابزاری و آزمایشگاهی می‌توانیم بگوییم که این واکسن ایمن و خیلی مقاوم است. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، ۱۸ داوطلب در دوره تست‌های واکسن مشارکت کرده‌اند. علائم حیاتی آنها بعد از ۲۸ روز از زمان تزریق واکسن در حالت طبیعی بود. هیچگونه عوارض قابل مشاهده و شکایتی درباره سلامتی از سوی داوطلبان گزارش نشده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده است که در روز چهل و دوم تزریق اولین واکسن، داوطلبان باید به بیمارستان بازگردند و معاینات نهایی و تشخیص پزشکی را انجام دهند. 

وزارت دفاع روسیه پیش از این از آغاز مرحله نهایی آزمایش‌های بالینی بر روی واکسن کرونا خبر داده و گفته بود که این وزارتخانه در همکاری با مرکز ملی پژوهش‌ها و علوم بیماری‌های واگیردار «گامالی» آخرین مرحله از آزمایش بالینی واکسن کرونا را آغاز کرده‌ است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
روسیه واکسن کرونا ویروس واکسن کرونا
نظرات