داغ‌ترین پرونده‌ها:

یک جنگنده اف-۱۶ آمریکا سقوط کرد

۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
حوالی ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی در ایالت نیومکزیکوی آمریکا یک جنگنده اف-۱۶ سقوط کرد که خلبان آن در این حادثه مجروح شد.

حوالی ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی در ایالت نیومکزیکوی آمریکا یک جنگنده اف-۱۶ سقوط کرد که خلبان آن در این حادثه مجروح شد.

فاکس نیوز با انتشار این خبر نوشت این حادثه در پایگاه هوایی هالومان رخ داد و پنجمین سقوط جت‌های جنگنده از ماه مه (اردیبهشت-خرداد) محسوب می‌شود و دومین حادثه‌ای است که در دو هفته گذشته برای هواپیمایی از این دست روی داده است.

مقامات این پایگاه هوایی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کردند «جنگنده اف-۱۶ با شماره بال ۴۹، هنگام فرود در پایگاه هوایی هالومان حوالی ساعت شش بعد از ظهر به وقت محلی دچار حادثه شد و سقوط کرد.»

بنا به گفته نیروی هوایی آمریکا، خلبان توانسته است با موفقیت خود را به بیرون پرتاب کند، اما در این میان دچار جراحاتی نیز شده است که در حال حاضر تحت مداوا قرار دارد. تحقیقات درباره علت حادثه در حال انجام است.

به نوشته فاکس نیوز، در اوایل ماه ژوئن نیز یک جنگنده اف-۱۶ دیگر در آمریکا سقوط کرد که خلبان آن کشته شد. این خلبان در حال طی کردن آموزش‌های روتین خود بود که در کارولینای جنوبی دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
آمریکا جنگنده جنگنده اف-۱۶
نظرات