داغ‌ترین پرونده‌ها:

مقام آمریکایی: احتمال اجرای طرح اشغال در ماه جاری میلادی

۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
یک منبع آمریکایی با اشاره به جلسه امروز کاخ سفید برای بررسی ابعاد طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال سی درصدی کرانه باختری، گفت احتمال اجرای آن در ماه جولای همچنان وجود دارد.

در حالی که هفت روز از تاریخ اعلامی رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری (یکم جولای) گذشته و هنوز اتفاقی رخ نداده اما یک منبع آمریکایی از امکان وقوع آن در همین ماه خبر داد.

این منبع مطلع که نامش فاش نشد، به روزنامه «جروزالم‌پست» گفت مقامات آمریکایی امروز (چهارشنبه) جلسه‌ای را در کاخ سفید برای بررسی اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» و به تبع آن اشغال سی درصدی کرانه باختری برگزار می‌کنند.

این منبع با ادعای اینکه طرح اشغال با طرح معامله قرن مطابقت و همخوانی دارد، اظهار داشت که این طرح هنوز هم در ماه جولای امکان اجرا شدن دارد.

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

روز گذشته وزرای خارجه فرانسه، آلمان، مصر و اردن در بیانیه‌ای مشترک ضمن موضع‌گیری علیه طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال سی درصد کرانه باختری، درباره پیامدهای آن هشدار دادند.

همزمان «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی مجدد از طرح اشغال کرانه باختری، از وی خواست این طرح را کنار بگذارد.

همچنین یک سناتور دموکرات آمریکایی طرحی را در مجلس سنای این کشور ارائه داده که در صورت تصویب شدن، واشنگتن نمی‌تواند برای اجرای طرح رژیم صهیونیستی جهت اشغال سی درصدی کرانه باختری، به تل‌آویو کمک مالی کند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا رژیم صهیونیستی معامله قرن اسرائیل کرانه باختری
نظرات