داغ‌ترین پرونده‌ها:

اصلاح‌طلبان دو دسته شدند؛ هواداران سید حسن و طرفداران لاریجانی

۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات توضیحاتی در خصوص اتفاقات اخیر جناح اصلاحات مطرح کرد.

محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درباره اتفاقات اخیر جناح اصلاح‌طلب گفت: آقای عارف از اول هم به صورت بدلی رئیس شورای سیاست‌گذاری شده بود؛ شورای سیاست‌گذاری از ابتدایی که وارد انتخابات شد، وجهه قانونی نداشت.

او افزود: آقای عارف که رهبری جریان اصلاحات را دست گرفته بود ، توانایی مدیریت این جناح و جریان را نداشت و با عدم توانایی خود در اداره احزاب و گروه‌های اصلاح طلب، باعث انشقاق و جدایی آن‌ها شد که ما دیدیم در انتخابات اخیر مجلس آن‌ها با سه لیست وارد شدند.

فومنی ادامه داد: از طرف دیگر دوران ریاست آقای عارف بر جریان اصلاحات دوران بسیار بدی بود، چون در بین نامزد‌هایی که آمدند و تصمیم به ورود به مجلس گرفتند دارای رانت بازی و باندبازی‌های زیادی بودند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات تصریح کرد: مدیریت آقای عارف مدیریت از هم گسیخته‌ای بود که اصلاحات را با چالش‌های زیادی مواجه کردند.

او عنوان کرد: آن طور که از شواهد پیداست، آقای عارف خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌کند و اینطور که نشان می‌دهد، بدنه اصلاحات عارف را قبول ندارد و فقط چون در جریان به آقای خاتمی نزدیک بود، ریاست شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان را برعهده داشت.

فومنی در ادامه گفت: به نظرم دیگر کار شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان تمام شده و تنها اسمی از آن باقی مانده است و آقای عارف خودش به محض مطلع شدن از این ماجرا کنار کشید تا برکنار نشود، چون در شورای سیاست‌گذاری تصمیم بر این بود که عارف را کنار بزنند.

او افزود: اصلاح طلبان فرمول جدیدی برای ورود به انتخابات در نظر گرفته اند و آن چیزی است که در نامه آقای خوئینی‌ها دیدیم که همه مشکلات کشور را به گردن نظام و رهبری می‌اندازند تا خود را از مشکلات مبرا کنند و بتوانند در انتخابات به پیروزی برسند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اشاره به نقش خاتمی در جریان اصلاحات گفت: خاتمی زیر دست موسوی خوئینی‌ها فعالیت می‌کند و بیشتر نقش اجرایی در جریان اصلاحات را برعهده دارد و خودش از خود هویت خاصی ندارد.

فومنی در پایان گفت: اگر امروز با دقت مشاهده کنیم می‌بینیم که اصلاح طلبان به دو قسمت تقسیم شدند؛ یک گروه کارگزارانی‌ها و احزاب و گروه‌هایی که دوست دارند لاریجانی رئیس جمهور شود و گروه دیگر که روی گزینه سید حسن خمینی مشغول فعالیت‌های تبلیغاتی هستند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
علی لاریجانی اصلاحات اصلاح طلبان سید حسن خمینی محمد زارع فومنی
نظرات