داغ‌ترین پرونده‌ها:
در نامه ای به «سید حسن نصرالله»؛

اسماعیل هنیه خواستار اتحاد برای مقابله با «معامله قرن» شد

۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به دبیر کل حزب الله لبنان بر خطرات ناشی از طرح معامله قرن و اشغال کرانه باختری تأکید کرد و خواستار اتحاد برای مقابله با آن شد.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، روز دوشنبه در نامه‌ای خطاب به «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان به خطرات ناشی از طرح‌های معامله قرن و اشغال کرانه باختری برای منطقه و مسئله فلسطین اشاره کرد و خواستار یکپارچه‌سازی صفوف و تلاش جهت مقابله با این خطرات شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری شهاب، این نامه طی سفر هیأتی از حماس به ریاست «احمد عبدالهادی» نماینده این جنبش در لبنان به «حسن حب الله» مسئول پرونده فلسطین در حزب الله لبنان تحویل داده شد.

در این گزارش اشاره شده است که دو طرف آخرین اوضاع مربوط به فلسطین، منطقه و وضعیت پناهندگان فلسطینی در لبنان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

افراد حاضر در این دیدار با رد طرح اشغال کرانه باختری، این تصمیم را تجاوز علیه ملت فلسطین دانستند و اینکه همه باید در یک صف با این طرح خطرناک مقابله کنند.

در این دیدار همچنین بر قدرت ملت فلسطین در مقابله با این طرح تأکید و از کشورهای عربی، اسلامی و تمام آزادگان جهان خواسته شد تا در قالب «تحرکاتی فوری» جلوی تجاوزهای ادامه‌دار رژیم صهیونیستی را بگیرند.

عبدالهادی، نماینده جنبش حماس در این دیدار در ارتباط با اوضاع پناهندگان فلسطینی در لبنان گفت که آنها در شرایط اقتصادی بسیار دشواری به سر می‌برند، از این رو وی بر لزوم اقرار به حقوق شهری و انسانی این افراد تأکید کرد. عبدالهادی همچنین از آژانس «اونروا» خواست تا با آغاز طرحی فوری به یاری پناهندگان فلسطینی در لبنان بشتابند.

در مقابل حسن حب الله، مسئول پرونده فلسطین در حزب الله بر لزوم مقابله با طرح‌های رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت که به یاری مقاومت ملت فلسطین و حمایت تمام آزدگان جهان، طرح‌هایی از این دست به موفقیت نخواهد رسید. وی همچنین تأکید کرد که حزب الله در راستای کاستن از درد و رنج پناهندگان فلسطینی در لبنان تلاش خود را به کار خواهد بست.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
سید حسن نصرالله حزب‌الله لبنان فلسطین معامله قرن حماس اسماعیل هنیه
نظرات