داغ‌ترین پرونده‌ها:

گابی اشکنازی: اقدامات ما در قبال ایران بهتر است ناگفته بماند

۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به حادثه نطنز گفت بهتر است اقدامات این رژیم علیه ایران ناگفته بماند.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در اظهاراتی در واکنش به حادثه هفته گذشته در سایت هسته‌ای نطنز مدعی شد اسرائیل اقداماتی را برای متوقف کردن تهدیدات هسته‌ای ایران اتخاذ می‌کند؛ اما بهتر است اقدامات این رژیم علیه ایران ناگفته بماند.

وی این سخنان را در کنفرانسی به مناسبت دهمین سالگرد پیوستن رژیم صهیونیستی به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) بیان کرد.

اشکنازی در اظهاراتی مدعی شد: ما سیاستی طولاتی مدت داریم که به ایران اجازه ندهیم توانایی هسته‌ای داشته باشد. رژیم ایران با این توانایی ها، تهدیدی حیاتی برای اسرائیل قلمداد می‌شود و اسرائیل نمی‌تواند اجازه دهد این کشور (ایران) خود را در کنار مرز‌های شمالی اش مستقر کند.

وی در ادامه سخنان بی اساس خود مدعی شد: ما اقداماتی را اتخاذ می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند.

گابی اشکنازی در ادامه سخنان مداخله جویانه خود گفت: اسرائیل از تلاش‌های آمریکا برای اطمینان حاصل کردن از این مسأله که تحریم تسلیحاتی ایران تا بعد از تاریخ اصلی انقضایش در ماه اکتبر نیز تمدید خواهد شد، حمایت می‌کند. اسرائیل نمی‌تواند شرایطی را بپذیرد که رژیم تهران بتواند سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته را خریداری کند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود تصریح کرد: مشکل تنها دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نیست؛ بلکه مشکل این است که آن‌ها گروه‌هایی را در سطح خاورمیانه مسلح می‌کنند. به حزب الله در لبنان نگاه کنید. برای همین است که ما تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای را در جهان انجام می‌دهیم.

سخنان وزیر خارجه رژیم صهیونیستی چند روز پس از آن بیان می‌شود که مقامات کشورمان از وقوع یک آتش سوزی بزرگ در سایت هسته‌ای نطنز خبر دادند.

دو روز پیش، کیوان خسروی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درباره حادثه اخیر در سایت هسته‌ای نطنز گفت: بررسی‌های فنی و امنیتی انجام شده از سوی دستگاه‌های ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنج شنبه ۱۲ تیرماه به وقوع پیوست به صورت دقیق مشخص کرده است. او با اشاره به حضور و فعالیت کارشناسان بخش‌های مختلف مسئول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز که از اولین ساعات وقوع این رخداد انجام شد، خاطرنشان کرد: فرضیه‌های مختلف در مورد علت این رخداد با واکاوی دقیق آثار، نحوه و میزان تخریب ایجاد شده بررسی و علت اصلی حادثه مشخص شده است. خسروی افزود: به دلیل برخی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

او با اشاره به محدود بودن خسارت وارد شده به سوله در دست احداث در مجتمع هسته‌ای نطنز گفت: در محل وقوع حادثه هیچ‌گونه مواد هسته‌ای وجود نداشته و موضوع نشت مواد رادیو اکتیو در وقوع این رخداد کاملاً منتفی است.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
رژیم صهیونیستی ایران وزیر خارجه گابی اشکنازی
نظرات