داغ‌ترین پرونده‌ها:

سکوت سوال برانگیز دولت عراق در برابر اهانت رسانه سعودی!

۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
یک تحلیلگر معروف عراقی با انتقاد از دولت به دلیل عدم واکنش به اهانت وقیحانه رسانه سعودی علیه مرجعیت تاکید کرد که این سکوت علامت سؤال‌های زیادی ایجاد می‌کند.

«سعد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراق امروز تأکید کرد که سکوت دولت در برابر اقدام وقیحانه روزنامه سعودی علیه مرجعیت عالی شیعیان در عراق علامت سوال‌های زیادی را به وجود آورده و عدم واکنش به این تجاوز به این معناست که دولت با اهانت این رسانه سعودی موافق است!

الکعبی به پایگاه خبری المعلومه گفت که این مرجعیت بود که توانست با فتواهای مبارک خود تروریسم را در عراق شکست دهد و اگر این فتواها نبود٬ هیچ یک از دولت های بعد از آن وجود نداشتند.

این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد که روزنامه شرق‌الاوسط سعودی با وقاحت به مرجعیت عراق و حاکمیت کشور تجاوز کرده؛ درحالی که هی واکنش رسمی از سوی کشور به جز بیانیه‌هایی که شخصیت‌های سیاسی صادر کردند ندیدیم.

الکعبی تصریح کرد که سکوت دولت در برابر این اقدام وقیحانه رسانه سعودی تعجب‌برانگیز بوده و عدم واکنش رسمی به آن به معنای موافقت دولت با چنین توهین‌هایی بوده و راه را برای توهین‌های بیشتر به نمادهای دینی عراق باز می‌کند.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عراق عربستان سعودی دولت نخست وزیر آیت الله سید علی سیستانی اهانت الشرق الاوسط
نظرات