داغ‌ترین پرونده‌ها:

هادی العامری: از کدام شوکت و هیبت کشور دم می زنید؟!

۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس ائتلاف فتح عراق در سخنانی به مناسب صدمین سالروز انقلاب دهه بیست عراق گفت: از کدام شوکت و هیبت کشور دم می زنید در حالی که هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی بر فراز بغداد جولان می‌دهند؟

هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق در سخنانی به مناسب صدمین سالروز انقلاب دهه بیست عراق گفت: امروز صدمین سالروز انقلاب دهه بیست است؛ همان انقلابی که مرجعیت دینی میرزای شیرازی به همراه علمای حوزه در کنار عشایر شریف و همه نیروهای ملی و اجتماعی حماسه ای بی نظیر رقم زدند و به حق، فریاد ملت عراق علیه اشغالگران انگلیسی بود و مردم عراق با اشغالگری و بردگی مخالفت کردند.

وی افزود: شکی نیست که انقلاب دهه بیست از نقاط درخشان تاریخ عراق محسوب می شود که ما از آن درس عبرت می گیریم و نقش مرجعیت دینی در آن هویدا بود و همچنان این نقش عامل اساسی تحقق حاکمیت ملی و دفاع از موضوعات امت اسلامی و حامی ملت عزیر عراق است. نقش عشایر هم مثال زدنی بوده و هست و نیز ما از این انقلاب جاوید الهام می گیریم که یکپارچگی ملی در تحقق پیروزی به هر اندازه شرایط سخت و پیچیده باشد، اهمیت به سزایی دارد.

العامری تاکید کرد: درود بر کسانی که در رقم زدن این حماسه بی نظیر نقش آفرینی کردند و نقاط درخشان برای ما و نسل های آتی و همه ملتهای دنیا باقی خواهند ماند. امیدواریم که نوه ها به اجداد خود اقتدا کنند و مانند اجداد خود عاشق شهادت در راه زندگی شرافتمدانه برای ملتشان باشند و موضع ملی یکپارچه ای در مخالفت با حضور نیروهای خارجی در این سرزمین پاک اتخاذ کنند و در راستای تحقق حاکمیت ملی بکوشند.

رئیس ائتلاف فتح عراق بیان کرد: به این مناسبت عزیز باید از این همبستگی ملی برای بیرون کردن نیروهای خارجی از کشورمان الهام بگیریم و در راستای تحقق امنیت و ثبات و دور کردن آن از درگیری های جانبی در منطقه خواه بین المللی یا منطقه ای حرکت کنیم.

هادی العامری گفت: زمان ثبات عراق و تحقق حاکمیتش و دور کردن کشور از دخالت های خارجی و کلید زدن توسعه پایدار فرا رسیده است. خطاب به کسانی که بر شوکت کشور گریه می کنند می گوییم که از کدام هیبت و شوکت سخن می گویید که کشور جولانگاه نیروهای خارجی شده و حاکمیت کشور به طور کامل نقض می شود و هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی در آسمان بغداد جولان می دهند و فرزندان غیور عراق را هدف قرار می دهند و شمار زیادی را شهید و زخمی کرده اند که در راس آنها فرماندهان پیروزی بر تروریست های داعش یعنی دو شهید بزرگوار حاج ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی قرار دارند.

وی افزود: آنها (آمریکاییها) تهدید به هدف قرار دادن هر که وابسته به آنها نباشد و خواستار خروج نیروهایشان از سرزمین مقدس ما باشد، می کنند. بله، ای ملت بزرگوار عراق ما هزاران شهید برای سربلندی کشور داده ایم و همچنان این مسیر را طی می کنیم و خونهای ما خشک نخواهد شد و اجازه به هدر رفتن آنرا در قربانگاه منافع و طمع ورزی ها نخواهیم داد و از خواسته های خود در خروج همه نیروهای خارجی و بسط سلطه قانون کوتاه نمی آییم.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا رژیم صهیونیستی عراق اسرائیل ائتلاف فتح هادی العامری
نظرات