داغ‌ترین پرونده‌ها:

صنعتگران خود را برای تولید همراه با زندگی آرام با کرونا مهیا کنند

۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
معاون بهداشت وزیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه واکسن کرونا تا سال دیگر بدست ما نخواهد رسید، گفت: صنعتگران کشور باید خود را با تولید همراه با زندگی مسالمت آمیز با کرونا به مدت دو سال آماده کنند.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم روز ملی صنعت و معدن که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت:  کشوری مثل آمریکا رتبه اول در دنیا در زمینه درگیری با کرونا را دارد،  تا کنون در دنیا حدود ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر درگیر بیماری کرونا هستند و حدود ۵۴۰ هزار نفر نیز فوت کردند. 

وی با اشاره به اینکه در ایران هم تاکنون ۲۲۰ هزار نفر مبتلا و ده هزار و ۴۰۰ نفر فوتی داشتیم، اظهار داشت: ویروس کرونا تاکنون نه درمان مشخصی دارد و نه واکسنی برای آن یافت شده است، با توجه به اینکه تا کنون درمان و واکسن کرونا یافت نشده در نتیجه باید راه‌های غیر درمانی برای مقابله با آن باید در پیش بگیریم.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به وظایف بخش صنعت در مقابله با کرونا اچخاطر نشان کرد: امروز بخش صنعت سه وظیفه اصلی بر عهده دارد که مهم ترین آن سرپا نگه داشتن این بخش است. به لطف خدا در ایران و در اوج شیوع کرونا این بخش تاب آورد. افتخار و کاری بزرگ است که در اوج شیوع کرونا فروشگاه های ما خالی نشدند.

رئیسی تصریح کرد: دومین ماموریت بخش صنعت در مقابله با کرونا این است که سلامت خانواده صنعت را که حدود ۱۴ میلیون نفر نیروی کار خود و اعضای خانواده آنها که در مجموع ۵۰ میلیون نفر  هستند، حفظ کند.

وی گفت: سومین ماموریت بخش صنعت ادامه فعالیت در زمینه تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان است. اوایل بیماری ما غافل گیر شدیم و پرسنل ما حتی ماسک نداشتند، اما صنعت به سرعت وارد شد و با تغییر خطوط تولید خود، اقدام به تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز بخش درمان کردند. امروز ما به صادرات اقلام و تجهیزاتی از قبیل ونتیلاتور شده ایم.

معاون وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه مطمئن باشید که متاسفانه واکسن تا سال دیگر بدست ما نخواهد رسید، تاکید کرد: صنعتگران کشور باید خود را با  تولید همراه با زندگی مسالمت آمیز با کرونا به مدت دو سال آماده کنند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
صنعت وزارت بهداشت بهداشت علیرضا رئیسی کرونا ویروس
نظرات