داغ‌ترین پرونده‌ها:

کرونا پنجشنبه و جمعه هرمزگان را تعطیل می‌کند

۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تجهیزات لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تامین شده گفت: محدودیت‌های جدید مهار کرونا در ستاد استانی تعیین شده و برای تصویب به ستاد ملی ارسال می‌شود.

فریدون همتی اظهار داشت: در طول مدت سه روز تعطیلی اخیر در استان در راستای مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، همه اقشار مردم هرمزگان همراهی بسیار خوبی با رعایت موارد توصیه شده داشتند و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز از این اقدام راضی بود به همین جهت از همکاری همه مردم به ویژه بازاریان و کسبه تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: محدودیت‌های تعیین شده برای مقابله با کرونا در هرمزگان جهت تصویب و تصمیم گیری نهایی به ستاد ملی اعلام شد. 

استاندار هرمزگان گفت: در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، محدودیت‌هایی به ویژه برای شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندرلنگه و رودان تعیین کرده‌ایم که به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و کمیته های مربوطه در وزارت کشور و وزارت بهداشت اعلام شده است و با توجه به شرایط استان نتیجه تصمیم گیری در خصوص این محدودیت ها در این هفته اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این محدودیت ها، پیشنهادی داشتیم که روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته، استان هرمزگان به طور کامل تعطیل و محدودیت‌های بیشتری اعمال شود تا مردم بیشتر در خانه بمانند و این امر در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا موثر است. 

همتی گفت: با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، مردم استان تا حدی که امکان دارد در خانه بمانند و تردد غیرضروری نداشته باشند. 

وی تصریح کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت و آمد و تردد به تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه های عمرانی و فعالیت های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.

استاندار هرمزگان گفت: تلاش مسئولان و مجموعه مدیریت استان هرمزگان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، به کارگیری و تقویت امکانات و تجهیزات بیمارستانی در استان بود و این اقدامات با جدیت صورت گرفته و تجهیزات لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تامین شده و این کار همچنان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی دو هفته‌ای برای همه کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای 50 سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به صورت دورکاری را فراهم کنند.

همتی گفت: ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیر حضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.

وی افزود: بازاریان و افراد مسئول مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند.

«خبرگزاری تسنیم»

کلید واژه
بیماری هرمزگان ویروس کرونا ویروس
نظرات