داغ‌ترین پرونده‌ها:

خشم انصارالله به حذف عربستان از فهرست سیاه کشتار کودکان

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
محمدعلی الحوثی از رهبران انصارالله ضمن محکوم کردن اقدام سازمان ملل در حذف نام ائتلاف متجاوز عربی از فهرست سیاه کشتار هم‌زمان با جنایت جدید سعودی‌ها در یمن٬ این اقدام را نشانه هرج و مرج در سازمان ملل دانست.

 «محمد علی حوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی وابسته به انصارالله حذف نام عربستان از گزارش سالانه سازمان ملل در خصوص نقض حقوق کودکان همزمان با جنایت جدید عربستان و آمریکا در استان صعده اتفاق افتاده را محکوم کرد.

الحوثی اظهار داشت که این اقدام سازمان ملل متحد همزمان با جنایت عربستان حاکی از هرج و مرج در این سازمان است.

وی در ادامه تاکید کرد که این اقدام سازمان ملل متحد به منزله نادیده گرفتن معیارهای انسانی است. تصمیم سازمان ملل جنایتی است که فقط با عقب نشینی از این تصمیم پاک می شود. این اقدام همزمان با جنایت عربستان و آمریکا در استان صعده که در آن 13 نفر از جمله چند کودک و زن شهید شدند، اتفاق افتاد.

« آنتونیو گوترش»دبیرکل سازمان ملل مدعی شد که در پی کاهش کشتار کودکان بر اثر حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی٬ نام این ائتلاف فهرست سیاه سازمان ملل متعلق به کشتن کودکان پاک می‌شود.

گوترش در حالی خروج ائتلاف سعودی را از این فهرست اعلام کرد که خود در همین گزارش به شورای امنیت سازمان ملل گفته که این ائتلاف سال گذشته 222 کودک را در یمن کشته است، اما به دلیل کاهش کشتار و زخمی کردن کودکان یمنی از فهرست سیاه حذف شد.

سازمان عفو بین‌الملل نیز این اقدام سازمان ملل را یک گام سیاسی توصیف کرد.

پیش از این سازمان بهداشت یمن در صنعاء اعلام کرده بود که 16 نفر ازجمله 4 کودک و یک زن در پی جنایات ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن خودروی یک شهروند در شمال صنعاء شهید شدند.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عربستان سعودی جنگ یمن انصارالله یمن جنایت جنگی سازمان ملل متحد محمد علی الحوثی کودکان یمن
نظرات