داغ‌ترین پرونده‌ها:

«بن زاید» و «بن سلمان» با اسرائیل شریک شدند

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
روزنامه صهیونیستی هاآرتص با انتشار یک مقاله، ذوق زدگی خود را نسبت به تلاش امارات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نشان داد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی با اشاره به مقاله «یوسف العتیبه» سفیر امارات در آمریکا نوشت: العتیبه در مقاله خود نوشته که اسرائیل فرصت است نه دشمن. این سخنان بیانگر ماهیت نگاه امارات و اکثر کشورهای عربی به اسرائیل است.

در ادامه این گزارش آمده است: اسرائیل شریکی برای اعراب در نبرد علیه نفوذ منطقه‌ای ایران به شمار می‌رود. نظام‌های عربی در صورت الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در برابر فشار افکار عمومی داخلی قرار می‌گیرند و مجبورند به آن تن دهند. ما شاهد این واکنش‌ها در فضای مجازی بوده‌ایم.

در این گزارش نوشته شده است: محمد بن زاید حاکم کنونی امارات تنها از رابطه این کشور با اسرائیل سخن نمی‌گوید بلکه با رایزنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای اجرای طرح معامله قرن تلاش می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است: عربستان بعد از کشته شدن جمال خاشقجی به دست نیروهای امنیتی سعودی، نفوذ خود را در واشنگتن از دست داده و در حال حاضر امارات بیشترین تأثیرگذاری را در آمریکا دارد. در نهایت نتانیاهو باید به مقاله سفیر امارات به عنوان یک سند سیاسی نگاه کند.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
محمد بن سلمان فلسطین رژیم صهیونیستی معامله قرن امارات عربستان سعودی اسرائیل محمد بن زاید
نظرات