داغ‌ترین پرونده‌ها:

هر ساعت ۲ کشته در تصادفات جاده‌ای ایران

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در هر ساعت تقریبا ۲ نفر بر اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ که صبح امروز (دوشنبه ۲۶ خرداد ماه) با حضور سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت و مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در محل ستاد پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، اظهار کرد: ما در پلیس راهور ناجا بیش از ۶۰ خدمت را به مردم ارائه می‌دهیم و در سال گذشته بالغ بر ۷۰ میلیون خدمت را نیروی انتظامی ارائه داده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: ۵۳ درصد خدمات نیروی انتظامی در پلیس راهور انجام می‌شود.

او با بیان اینکه پلیس مأموریت‌های مختلفی دارد و خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌دهد، افزود: باید بر اساس این مأموریت‌ها، گام‌های بسیاری موثری برداریم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه یکی از جدی‌ترین وظایف ما مدیریت ترافیک است، گفت: تسهیل در تردد‌ها جزء ماموریت‌های اصلی پلیس راهور است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: بحث سوم ما کاهش حوادث و جان باختگان ترافیک است و باید بتوانیم حوادث ترافیکی را کاهش دهیم.

او با بیان اینکه در سال ۹۷ حدود ۱۷ هزار جان باخته داشتیم، گفت: در هر ساعت تقریبا ۲ نفر بر اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

سردار هادیانفر بیان کرد: بیش از ۳۳ دستگاه در تصادفات نقش مستقیم دارند و ما کمتر از ۱۹ درصد در تصادفات نقش داریم.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ما شرایط مطلوبی در تصادفات نداریم و باید کار‌های زیادی انجام دهیم.

او افزود: بر اساس آمار پزشکی قانونی تا امروز تعداد جان باختگان تصادفات رانندگی ۳۳ درصد کاهش داشته است.

سردار هادیانفر بیان کرد: هیچ تغییری در نقاط حادثه خیز از سال ۸۵ ایجاد نشده و باید اصلاح شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه تهران الگو برای تمام شهرهاست، گفت: حرکت خودروها در بین خطوط بسیار مهم است.

او با تأکید بر اینکه ارتقای جایگاه اجتماعی پلیس جزء برنامه‌های جدی است، افزود: روزی که دوربین وجود نداشت، افسر راهنمایی و رانندگی در خیابان بود و در این چند سال دوربین‌ها در شهرداری شکل گرفته است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه سیستم باید به پلیس بیاید، گفت: در گذشته که جانشین سردار رویانیان بودم، نیرو‌های جوانی وارد راهور شدند و سردار مهماندار و سردار حمیدی از کشفیات ما هستند و خیلی از تحولات سال ۸۵ تا ۸۹ با درایت این عزیزان شکل گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: امروزه اگر کسی در کیش بوق نمی‌زند و قانون را رعایت می‌کند، به خاطر تلاش‌های سردار حمیدی است.

او با بیان اینکه ۵۰ دستگاه خودرو سراتو به تهران بزرگ می‌دهیم، افزود: ۶۰۰ دستگاه سراتو از ۱۰۰۰ دستگاه خریداری شدند و آماده تحویل هستند و امیدوارم شهرداری هم عنایت ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: بالاترین کار این است که انگیزه و کرامت انسانی افزایش پیدا کند و باید به معیشت نیرو‌های ناجا کمک کنیم.

او گفت: سال گذشته بالغ بر ۱۹.۵میلیارد تومان پاداش به نیرو‌ها دادیم.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
سید کمال هادیانفر ناجا تصادف پلیس راهور کشته شدن
نظرات