داغ‌ترین پرونده‌ها:

عالم اهل سنت عراقی: تأخیر در اخراج نظامیان خارجی، جایز نیست

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس «جمعیت علمای عراق» با تأکید بر لزوم اخراج نظامیان خارجی از این کشور، تأکید کرد که هیچ جای تأخیر در این مسئله وجود ندارد.

شیخ خالد الملا رئیس جمعیت علمای و از علمای دینی سرشناس اهل سنت در عراق، بر لزوم اخراج نیروهای خارجی از این کشور تأکید کرد.

وی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «باید اخراج نیروهای خارجی از کشور در هر گونه توافقی [احتمالی با آمریکا]، وجود داشته باشد».

الملا تصریح کرد، هیچ جای تأخیری در اخراج نظامیان خارجی از عراق وجود ندارد؛ به ویژه اینکه عراق تصمیم ویژه‌ای در این زمینه اتخاذ کرده است.

وی در پایان توئیت خود نوشت: ارتش و حشد ما، قادر هستند این مسئولیت (دفاع از عراق) را به صورت کامل بر عهده گیرند».

در همین ارتباط، «فاضل الفتلاوی» عضو ائتلاف «الفتح» عراق تأکید کرد که در صدر اولویت‌های مذاکرات آمریکا و عراق باید، پایبندی به مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی قرار داشته باشد.

وی تأکید کرد که افزون بر این مسئله، نباید در این مذاکرات به نیروهای آمریکایی اجازه داد که در داخل عراق حضور داشته باشند.

قرار است امروز، رسما آنچه گفت‌وگوی راهبردی بغداد – واشنگتن درباره نحوه ادامه همکاری دوجانبه در سایه شکست داعش در عراق خوانده می‌شود، از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شود.

  پارلمان عراق پانزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ شمسی دو روز پس از ترور شهید سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و شهید «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و تنی چند از همراهانشان در اقدام تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا عراق اخراج
نظرات